02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçları Kurutan Alışkanlıklar

Saçları Kurutan Alışkanlıklar

Yağlı saçlar gibi kuru saçlar da yalnızca genetik sebeplerle oluşmaz. Kişiler, bilinçsizce yaptıkları hareketler sebebiyle saçlarının kuru ve yıpranmış bir hale gelmesine sebep olurlar. Eğer kuru saçlarınız varsa, bunun sebebi büyük ihtimalle farkında bile olmadan yaptığınız alışkanlıklarınız. Gelin bu alışkanlıklara bir göz atalım.

Saç kuruluğu, Saç kuruluğu için ne yapmalı? Neohair, Protez saç İstanbul

Saç kuruluğu, Saç kuruluğu için ne yapmalı? Neohair, Protez saç İstanbul

Saç Şekillendirici Kullanmak

Saç kurutma makinesi, maşa, düzleştirici gibi saç şekillendiriciler, kısa sürede harika görünümler elde etmek için birebirler. Fakat saç sağlığını aynı oranda tehdit ederler. Yoğun ısı kullanımı, saçların kurumasının temel sebeplerindendir. Saç kuruluğundan şikayetçiyseniz, bu aletlerin kullanım sıklığını düşürün.

Şampuan Seçimi

Herkes saçlarını yıkarken bol bol köpürtmenin temizlik hissi yarattığını söyler. Ama o bol köpükler, saçları kurutan sülfat maddesini bolca içerir. Yani kuru saçları olanlar, piyasadaki kuru saçlar için özel “köpürmeyen” şampuanları kullanmalı.

Sıcak Suyla Duş Almak

Özellikle kış aylarında sıcak suyla duş almak çok keyifli. Ama saçlar, bu keyiften olumsuz etkileniyor. Sıcak su, saç yapısını bozuyor ve saçtaki tüm nemi tüketiyor. Sıcak duşun üzerine bir de fön çekilirse, o zaman kupkuru ve cansız görünümlü saçlar meydana geliyor.

Saç Nemlendirici Kullanmamak

Saç nemlendiricilerin kuru saçları olanlar için nasıl bir nimet olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. Saçlara nem ve hacim kazandıran bu kremler, saçları dolgun bir görünüme kavuşturuyor. Yani saçlarının cansız görünmesinden şikayet edenlerin kesinlikle bu kremleri kullanması gerekiyor.

Yanlış Tarak Seçimi

Tarağın yapıldığı malzeme ve diş boyutları, saçlarının ne kadar kuru ve cansız görüneceğini belirleyen etkenlerden. Sık dişli taraklardan, özellikle sık dişli plastik taraklardan uzak durulması gerekiyor. Eğer bu tip taraklar kullanıyorsanız, acilen saç tipinize uygun yeni bir tarak almanız gerekiyor.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz