02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Kurutma Makinesi Çeşitleri

Saç Kurutma Makinesi Çeşitleri

Saç kurutma makineleri eşit özelliklerde üretilmemektedir. Yeni bir saç kurutma makinesi alışverişinden önce saçınızın özelliklerini belirleyin. Öncelikle saçınızın dokusunu bulmalı ve uzunluğunu göz önünde bulundurmanız. Diğer bir öncelik ise saç tellerinin gözenekli ve kıvrım şekli dahil olmak üzere değerlendirmeniz gereken birkaç faktör vardır. Birçok kadın genel bir saç kurutma makinesi satın alma hatasını yapar bu da saç şekillendirme işlemini çok daha zorlaştırır. Saç tipinize uygun saç kurutma makinesine sahip olmak, sadece saç kurutma sırasında değil onları şekillendirme işlemi, kıvrılma şekli, pürüzsüz ve muntazam olmasını sağlayarak saçınızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Saç kurutma makinesi çeşitleri olarak İyonik ve seramik makineleri hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

Saç kurutma makineleri çeşitleri, Protez saç Neohair İstanbul

Saç kurutma makineleri çeşitleri, Protez saç Neohair İstanbul

İyonik Saç Kurutma Makineleri

İyonik saç kurutma makinesi çeşidi çalışma prensibi basitçe su moleküllerini hızla parçalayarak kurutmaktır. Aynı zamanda saç tellerinin elektriklenme yapmasının önüne geçerek nötr hale getirir. Elektriklenme olmayan saçlar daha düzgün ve pürüzsüz bir şekilde görünür. Saçlarınızı iyonik saç kurutma makinesiyle kuruturken daha düşük sıcaklık yeterli olmaktadır. Bu da diğer saç kurutma makinelerinin aksine saçları yakma ve yıpratmanın önüne de geçer. İyonik saç kurutucu alırken iyon özelliğinin de açılıp kapanabilir özellikte olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü iyon özelliği kullanımına saçınızın ne tür bir tepki vereceğini bilemezsiniz.

Seramik Saç Kurutma Makineleri

Seramik saç kurutma makinesi çeşidinin temel faydası, içindeki ısıyı eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olan seramik kaplamasıdır. Bu saç kurutma makinesi saçları daha kısa sürede kurutmaktadır. Bu da saçlarda ısı sonucu meydana gelen hasarı azaltmaktadır.

Seramik saç kurutucular, ısıyı eşit dağıtarak kurutma süresini hızlandırsalar da iyonik makineler kadar iyi sonuç vermezler. Ancak iyonik saç kurutucular da seramik saç kurutuculardan daha maliyetlidir.

Benzer içerik için tıklayınız.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz