02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Neden Uzamaz? Uzamaması İçin En Büyün Neden

Saç Neden Uzamaz? Uzamaması İçin En Büyün Neden

Yavaş uzayan saçlar her kadının korkulu rüyası. Yavaş uzayan saçlar yüzünden birçok kadın saçlarını kestirmeye çekiniyor ve bu durumda sağlıksız uzayan saçlara sebebiyet veriyor. Düzenli aralıklarla saçları kestirmekte bir bakım seçeneğidir. Peki, bu saçlar neden yavaş uzuyor? Saçlarınızın yavaş uzaması sorunu yaşıyorsanız, uzamaması için en büyük neden üzerinden çözüm bulmaya çalışmalısınız.
Aşağıda saçların uzamaması için nedenler verilmiştir. Bu nedenleri ortadan kaldırarak saçlarınızın hızlı şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

1- Vitamin Eksikliği

Saçlarınızın uzamaması için nedenler arasında ilk olarak gösterilebilecek olan vitamin eksikliğidir. Kişinin vücudunun sağlıksız olması, yeterli vitamin almıyor olması zararlıdır. Sonucunda büyük ölçüde vücudun zarar göreceğini söyleyebiliriz. Baktığınızda B12, D vitamini gibi vitaminlerin vücudun tamamlayıcısı olduğunu göreceksiniz. Mutlaka vitamin alarak saçlarınızın uzamasına engel olan vitamin eksikliğinin önüne geçin.

2- Demir – Çinko Eksikliği

Vücutta eksikliği ile saç uzamasına engel olan diğer maddeler ise demir ve çinko. Bu nedenler eğer saçlarınızın düzenli şekilde uzaması problem oluyorsa, demir ve çinko yetersizliğini de önlemlisiniz. Bunun için dışarıdan aldığınız demir ve çinko maddeleri ile vücudunuzun sağlığına kavuşmasını sağlayın. Sonrasında ise direkt olarak bu eksikliğin giderilmesi ile saçlarınızın büyük oranda uzadığını göreceksiniz.

3- Susuzluk

Susuzluk da vücut sağlığının kaybedilmesine neden olur. Saçlarınızın uzamamasına vücudunuzun susuz kalmaması da nedenler arasında sayılacak. Düzenli şeklide su içmeye dikkat ederek, vücut sağlığınız ile saçlarınızın uzamasını sağlayın.

4- Saç Kopmaları – Dökülmeleri

Uzatmak istediğiniz saçlarınızın sürekli olarak kopması, saç uzamaması nedenleri arasında yerini almıştır. Saç dökülmeleri ya da kopmaları, saçlarınızın uzamasına engel olur. Bu sebeple bakım yaparak, yaşadığınız bu sorunu ortadan kaldırın. Saçlarınızın hızla uzamasını sağlayın.

Yukarıda verilen sorunların saçların istediğiniz hızda uzamasına engel olduğunu bilmelisiniz. Bunun için mutlaka saçlarınızın uzaması için bu nedenleri ortadan kaldırın. Bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak için gerekenleri titizlikle yapın. Saç uzamama sorunundan kurtulup saçlarınızın uzatın.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz