02122962626
  Randevu

Saç Protezi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Protezi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez saç, saçlarının görünümünden rahatsız olanların kullanabileceği, ağrısız ve acısız olarak çok kısa bir sürede uygulanabilen bir yöntemdir. Bu uygulama için hiç bir cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Protez saçlar, tıpkı peruk gibi kullanılır ve saça takılır. Yapıştırma ya da çıtçıt bir yöntemle kafaya yerleştirilir. Yaptırmaya karar verirseniz ilk dikkat etmeniz gereken nokta bu konuda uzman bir yere yaptırmanız gerektiğidir. Gerçek protez saçlar kullanan ve sizin yüzünüze uygun bir tasarım yapabilecek olan bir yere yaptırmalısınız. Uzun bir süre rahat kullanım ve doğal görünmesi için gerekli olan ilk şey budur. Bu konuda risk almadan profesyonel bir saç merkezinden yardım almanız en iyisidir.

Saç Protezi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez Saçların Bakımı

Protez saçların ömrü bakımını yapmanıza bağlıdır. Genel olarak iki yıl olarak kabul edilir. Ama ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun bir süre kullanabilirsiniz. Uygun kozmetik ürünler kullanılmalı ve yine bu konuda uzman olan bir yerden yardım istenmelidir. Evde kendiniz bakım yapmak isterseniz de gerekli bilgileri uzmanından aldıktan sonra gerekli ürünlerle yapmalısınız. Protez saçlarınızı yumuşak bir fırçayla taramalısınız. Eğer fön çekecekseniz çok sıcak olarak çekmemeli ve bütün bakım talimatlarına uymalısınız. Protez saçlar çok sert müdahaleleri kaldırmaz. Düzenli olarak bakım yaptırdığınızda ise daha uzun bir süre kullanmanız mümkündür.

 

Protez Saçlar Nasıl Görünür?

Düzenli bakım yapıldığında rahatlıkla kendi saçınızmış gibi uzun bir süre kullanabileceğiniz protez saçlarla ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Eğer bu konuda yetkin bir yerde, derinizin özellikleri ve kafa yapınızla ilgili bir inceleme yaptırdıktan sonra protez saç kullanmaya başladıysanız herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmazsınız. Ayrıca bu konuda profesyonel olan yerler protez saçları gerçek saçlardan üretir. Bu durumda protez saçlar çok doğal görünür.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz