02122962626
  Randevu

Saç Protezi Mi Saç Ekimi Mi?

Saç Protezi Mi Saç Ekimi Mi?

Seyrek Saçların Derdi: Saç Protezi Mi Saç Ekimi Mi?

Saç dökülmesinden mustarip kişilerin denemedikleri ilaç, dermatolojik ürün, seyrek bölgeleri kapatan aksesuarlar kalmamıştır. Kimi bunlar sayesinde olumlu bir yol kat eder ve çözümünü bulur; kimi ise ne yaparsa yapsın saçının seyrekleşmesini bir türlü engelleyemez. Bu durumda kişinin önünde birkaç seçenek mevcuttur. Saç dökülmelerine karşı kişilerin karşısına saç protezi mi saç ekimi mi seçenekleri sıkça çıkmaktadır.

Öncelikle daha fazla çabalamak istemeyip vazgeçebilir ve saçlarının son halini özümseyerek hayatına bu şekilde devam eder. Bu seçenek estetik görünüme önem veren ve özgüveni biraz daha düşük insanlar için uygulaması zor bir adım olabilir. İşte bu nedenle onların saçlarına geri kavuşması gerekmektedir. Bu aşamaya gelmiş kişilerin en çok merak ettikleri şey saç protezi mi saç ekimi mi sorusunun cevabıdır.

Kişiden Kişiye Değişen Cevaplar ve Nedenleri

Saç ekimi ve saç protezi temelde aynı sonucu hedeflese de yöntem olarak birbirinden çok farklı iki işlemdir. Saç ekiminde kişinin saç kalitesi incelendikten sonra kopyalanır ve saç çıkmayan bölgelerde tek tek kafa derisine ekilir. Bu işlem doğal olarak acılı bir işlemdir.

Saçsız bölgenin yoğunluğuna göre uzun sürebilir ve kişiyi yorabilir. Fakat işlem istenilen şekilde gerçekleşmişse saçlar uzadıktan sonra tamamen doğal ve gür saçlara kavuşulmuş olur. Saç ekimi işlemi bir nevi “ya hep, ya hiç” mantığını baz alır, fakat önceden yapılan araştırmalar sayesinde işlemlere hiç başlamadan da işlemin başarılı olup olmayacağı tahmin edilebilir.

Saç protezi yaptırmak tamamen acısız bir işlemdir ve saçsız bölgenin saçlı suni deri yapıştırılarak kapatılmasıyla gerçekleşir. Bu işlemin en büyük dezavantajı protez saça uygulanacak düzenli bakımdır; uygulanmadığı takdirde saç kalitesizleşir ve göze hitap etmez. Bu nedenle iki seçenek arasında kalmış kişiler iki işlemi de detaylıca araştırmalı ve kullanıcı yorumlarını dikkate almalıdır.

Saç protezi ve peruk çok sık birbirine karıştırılmaktadır. Eğer siz de saç protezi ile peruk arasındaki farkları merak ediyorsanız ilgili blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç Ekimi ve Saç Protezinin Sonuçlar Kişisel Özelliklere Göre Değişebilir

Öncelikle seyrek saç ile alakalı sorun yaşayan kişiler bilmelidir ki saç ekimi işlemi de saç protezi işlemi de kesinlikle kaliteli ve titiz ortamlarda yapılmalıdır. Bu işletmelerin profesyonelliği alınacak sonucu çok farklı şekillerde değiştirebilir.

Acı eşiği düşük kişiler için saç ekimi kabus olabilir ve saç protezini tercih etmelidirler. Kalıcı ve tamamen doğal saçlar isteyen kişiler saç ektirebilir. Bu iki işlemin de dikkatle araştırılması kişinin faydasına olacaktır. Seçim ne olursa olsun asıl önemli kısım yaptırılacak yerin seçimidir. Bu adıma dikkat edilmediğinde büyük miktarlarda para heba olabilir ve hayal kırıklığı yaşanabilir.

Halen kararsız kalmış saç protezi mi saç ekimi mi karar veremiyorsanız “Neden Saç Ekimi Değilde Protez Saç” başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz