02122962626
  Randevu

Saç Protezi Nasıl Uygulanıyor?

Saç Protezi Nasıl Uygulanıyor?

Gündelik yaşamda karşılaşılan sorunlardan biri saç kaybı sorunudur. Hastalıklar, gündelik yaşam stresi ve daha birçok sebepten dolayı saç kaybı yaşayan kişiler sosyal yaşamlarında zorluklar çekmektedir. Bu noktada saç protezi önemli bir yere sahiptir. Erkeklere ve kadınlara saç protezi uygulanabilmektedir. Saç protezi uygulaması sonrasında kişiler normal yaşamlarına sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedirler. Gerekli ölçümler yapılıp saç yapısı analiz edildikten sonra protez saç tasarımı yapılır. Uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Protez saç uygulaması son derece doğal bir uygulama olduğu için görünüş itibariyle de gerçek saçı aratmamaktadır.

Saç Protezi Nasıl Uygulanıyor?

Saç Protezi Uygulama Yöntemleri

Protez saç uygulamalarında kullanılan bir takım yöntemler vardır. Bunlar; yapıştırma yöntemi, dikme yöntemi, klips yöntemi ve boncuklu yöntem olarak nitelendirilir. Bu yöntemlerden uygun olan biri seçilir ve protez işlemi uygulanır. Yaygın olarak kullanılan yöntem yapıştırma yöntemidir.

Saç Protezinin Önemi

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler, toplum içerisinde gerek iş hayatında gerekse sosyal çevrelerinde özgüven eksikliği yaşamaktadırlar. Her insan görünüşüne az ya da çok önem verir. Saç kayıpları yaşayan kişilerin bu soruna çözüm bulmak için çok sayıda yönteme başvurdukları bir gerçektir. Her yöntemin de işe yarayacağı kesin değildir. Bu noktada devreye saç protezi uygulaması girer. Saç protezi uygulayan kişilerin öz güvenlerinde bir artış ve diğer insanlarla iletişimlerinde rahatlık gözlemlenmektedir. Saç kayıpları insanları sıkıntıya ve mutsuzluğa yönlendirmektedir. Bu duruma maruz kalmamak ve sosyal yaşamlarını devam ettirmek adına saç protezi önemli bir yer kaplamaktadır. Operasyon gerektirmeyen ve ağrısız bir yöntem olan saç protezi saç kaybı yaşayan kişiler için oldukça etkili bir yöntemdir. Saç protezi riskin en az düzeyde olduğu bir uygulama şeklidir.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz