Saç Ekimine Göre Protez Saç Nasıl- Neohair, Saç Protezi
02122962626
  Randevu

Saç Ekimine Göre Protez Saç Nasıl?

Saç Ekimine Göre Protez Saç Nasıl?

Günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan insan sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Saç dökülmesi sorununun çözümüne dair birçok yol bulunmaktadır. Onlardan biri saç ekimidir. Lokal anestezi yardımıyla saç köklerinin gerekli görülen yerlere transfer edilmesi işlemidir. Uzman kişiler tarafından hijyenik bir ortamda yapılması gerekmektedir. Saç ekimi operasyonundan sonra kafa derisinde kabuklanmalar görülmektedir. Saç ekiminin sonuçları 6 ay geçtikten sonra alınabilmektedir. Saç kaybının çözümü adına uygulanabilecek bir diğer yöntem de protez saç uygulamasıdır.

Saç Ekimine Göre Protez Saç Nasıl?

Kişiye özel protez saç modelleri

Protez Saç Uygulaması Detayları

Protez saç uygulaması acısız olma özelliği ile öne çıkmaktadır. Hiçbir cerrahi müdahale içermeden ağrısız bir şekilde sonuca ulaşmak mümkündür. Protez saç uygulamasında saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin saç analizleri yapılmaktadır. Bu analizler sayesinde saçın yapısı belirlenip ölçümlendirme yapılarak saç protezi hazırlanır. Saç ekimine oranla hem daha hızlı sonuç hem de daha riski az bir uygulama olarak sunulmaktadır.

Protez Saç Uygulaması Sonuçları 

Saç ekimine karşı protez saç uygulaması daha kısa sürede saçlara sahip olma açısından tercih sebebidir. Saç ekiminin etkileri 6 ay geçtikten sonra görülebilmektedir. Saç dökülmesi insanların sosyal yaşamlarını olumsuz etkilemektedir. Yaşanan bu olumsuz etkiyi yok etmek adına hızlı çözümler devreye girmektedirler. Saç ekiminde olduğu gibi anestezi alınmadığı için protez saç uygulaması daha revaçta olan bir yöntemdir. Saç kaybı insanlar için önemli bir sorundur. Hastalıklar, yaşlılık ve genetik gibi birçok durumun sonucunda dökülen saçlara uygun olan en iyi uygulamayı seçmek önemlidir. Psikolojik anlamda insanların kendilerini iyi hissetmesiyle alınan olumlu sonuçlar doğru orantılıdır. Gerek saç ekimi gerekse protez saç uygulaması olsun bireylerin hayatlarını aksatmadan yaşamaları noktasında yardımcı olan uygulamalardır. Saç ekimi de saç protezi uygulaması da aynı sorunun çözümüne yönelik uygulamalardır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz