02122962626
  Randevu

Saç Protezi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Protezi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç protezi özel yapıştırıcısı ile kişilere herhangi bir acı olmadan uygulanır. Saç protezinin farklı çeşitleri bulunur. Geliştirilmiş uygulama ile yapılan bir işlemdir. Kişilerin doğal saçından ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüme sahiptir. İnsan saçından elde ediliyor olmasından dolayı kişinin saç özellikleri ile bir uyum içerisinde olması gerekir. Doğru yöntemler ve uzman kişiler tarafından işlemin yerine getirilmesi gerekir. Kişilere herhangi bir sorun yaratmaz. Protez saç uygulaması kısa sürede yerine getirilen bir işlemdir. Kullanımı kolaydır. Ancak her sene yenilenmesi gerekir. Bakımının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

 

Saç Protezi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Protezi Nasıl Uygulanır?

Ölçülendirme uygulaması uygulamanın ilk aşamasıdır. Kişilerin kafa yapısına uygun olarak yapılması için ölçüm alınır. Ölçülendirme sırasında kişilerin saç yapısı da göz önünde bulundurulur. Kafa yapısının kesinlikle göz önünde bulundurulması gerekir. Çünkü protez saçın kişileri güzel göstermesi gerekir. Tuhaf bir görünümün oluşmaması gerekir. Alınan ölçü arkasından kişilerin saç kalıbı oluşturulur. Saç örneğinin ve özelliklerinin de yazılmasının ardından üretim aşaması için gönderilir. Üretim aşaması altı ya da sekiz hafta gibi bir süreyi kapsar. Yerleştirme aşaması sırasında kişilerin uzmanlıkları oldukça önemlidir. Yerleştirmenin doğru ve güzel bir şekilde yapılabilmesi için kişilerin saç yapılarının doğru bir şekilde alınmış olması gerekir. Çünkü kendi saçı ile aynı görünmesi gerekir.

 

Saç Protezi Tasarım Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tasarımın kişinin yüzüne uygun yapılması gerekir. Bu aşama işini doğru ve uzman olarak yapan kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu sayede estetik bir görünüm elde edilmiş olur. Ancak yanlış bir şekilde yapılması estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bu son aşamasının kişilerin istediği şekilde yapılmış olması gerekir. Bu sayede gönül rahatlığı ile kullanım sağlanmış olur.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz