02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yüz Tipine Uygun Saç Kesimi

Yüz Tipine Uygun Saç Kesimi

Saç kesimi özellikle kadınlar için bir yeniden başlama noktası anlamı taşıyor. Her kadın hayatındaki olumlu veya olumsuz önemli bir olayın ardından saçlarını kestiriyor. Saç kesimi yenilenmek için son derece mantıklı bir hareket, fakat ne kadar doğru yapılıyor? Sırf yenilik olsun diye modadan ve kişinin tarzından uzak saç kesimi yapmak ne kadar doğru? Saç tipleri de yüz şekillerine göre belirlenebiliyor.

Saç tipleri, Yüz tipleri, Neohair İstanbul, Protez saç

Saç tipleri, Yüz tipleri, Neohair İstanbul, Protez saç

Saç Tipleri Neye Göre Belirlenir

Oval Yüz Tipi

Oval yüz tipine sahip kadınlar, saç kesimi konusunda dünyanın en şanslı kadınları denebilir. Hemen her saç kesimi bu yüz tipine sahip kadınlara yakışır. Eğer oval yüz tipine sahipseniz, kuaförünüzün cesur tekliflerine açık olabilirsiniz.

Kare Yüz Tipi

Eğer kare yüz tipiniz varsa, bob tarzı veya küt model saçları tercih edebilirsiniz. Yüz tipinizin ovale yakın durması için asimetrik kesim deneyebilirsiniz. Sonuçlar sizi olumlu anlamda şaşırtacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi

Bu yüz tipine sahip olmak zordur. Doğru saç kesimine sahip olmamak, yuvarlak yüz tipine sahip kadınların aynada gördükleri sonuçtan memnun kalmamalarına yol açar. Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, ortadan ayrılmış uzun düz veya dalgalı saçları tercih edebilirsiniz.

Üçgen Yüz Tipi

İnce bir çeneye sahip olan bu tip yüze sahip kadınların dikkat etmesi gereken, çenelerini arka planda bırakacak saç kesimidir. Bu sebeple aynı boydaki kısa saç kesimlerinden kaçınılmalıdır. Saçlar hacimli şekilde kullanılmalıdır.

Kalp Yüz Tipi

Bu yüz tipi geniş alınlı olmasıyla dikkat çeker. Bu yüz tipine sahip kadınların perçemli saç kesimleri kullanamaları kendilerine çok yakışacaktır.

Uzun Yüz Tipi

Bu yüz tipinde surat genellikle geniştir. Bu sebeple yüzün uzunluğu ile suratın genişliği eşitlenmeye çalışılmalıdır. Bunun için hacimli saç kesimleri ve kıvırcık modeller düşünülebilir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz