02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Uzatan Yağlar

Saç Uzatan Yağlar

Saçların yavaş uzaması herkesin ortak problemi. İnsanlar saçların doğal ve sağlıklı olarak uzaması için uzun süreler bekliyorlar. Oluşturmak istedikleri tarzı yakalayamadan sıkılabiliyor veya yakalamak istedikleri trendi kaçırabiliyorlar. Dolayısıyla saçların hızlı ve erkenden uzaması için arayışlara giriyorlar. Saçların doğal döngüsünden daha hızlı olarak uzaması için kullanılabilecek birkaç yöntem bulunuyor. Yağlar, bu yöntemlerin başında geliyor. Saç uzatan yağlar nelerdir?

Özellikle aromatik bitkilerin yağları saçlar için oldukça faydalı. Aşağıda sayacağımız yağların saç uzatmanın yanında çeşitli faydaları da bulunuyor.

Saç uzatan yağlar, Saçları uzatma yöntemleri, Neohair İstanbul

Saç uzatan yağlar, Saçları uzatma yöntemleri, Neohair İstanbul

Saç Uzatan Yağlar Nelerdir

Papatya Yağı

Papatya yağı, saçlar için bir detoks ürünü gibidir. Saç derisini ferahlatır ve yatıştırır. Saçların sağlık kazanmasına ve hızlı şekilde uzamasına yardım eder.

Adaçayı Yağı

Adaçayı doğal bir hormon düzenleyicidir. Saç hücrelerinin yenilenmesini hızlandırıcı bir etkisi vardır. Dolayısıyla saçların uzamasını sağlar. Ama bunun yanında saç dökülmesini azaltır ve saçların yağlanmasını önler.

Lavanta Yağı

Stres yatıştırıcı özelliği sebebiyle ilaç sektöründe de kullanılan lavanta yağı, kafa derisini masaj yapılarak uygulanırsa stresi azaltır. Kafa derisini rahatlatır ve saçların uzama hızını arttırır. Geriye de güzel kokusu kalır.

Havuç Tohumu Yağı

Detoks etkisi olan ve hormonları düzenleyen bu yağ, cilt ve saçlar için oldukça besleyici bir içeriğe sahiptir. Bu da saçlarınızın uzamasını sağlar.

Biberiye Yağı

Biberiye ülkemizde pek çok amaçla kullanılan değerli bir üründür. Yağı, saçların parlaklığını arttırır ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca uzamasında da etkilidir.

Ylang Ylang Yağı

Doğal bir stres yatıştırıcı olan bu yağın saç derisinde uzun süre kullanımı çok faydalıdır. Saç tellerini kalınlaştırır, saçtaki yağlanmayı azaltır ve saçların uzamasına yardım eder.

Cedar Yağı

Saç sağlığı açısından çok faydalı olan bu yağ, şampuanların ham maddesi olarak da kullanılır. Kepeği engeller ve saçların uzamasını hızlandırır.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz