02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç ve Saç Derisi Analizi

Saç Kaybı Durumu
Saç Derisi Durumu
Saç Yoğunluğu
Keratin Durumu
Saç Kalınlığı
Saç Gözeneklerinin Durumu
Uzmana Soru Sor

Saç tellerinde incelme veya seyrelme gözlemlendiğinde uygulanması gereken analiz yöntemidir. Özel cihazlar ile saçı ve saç derisini, gözeneklerini ve kılcal damarları inceleyen saç ve saç derisi analizi uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Saç ve <strong>Saç Derisi</strong> Analizi

Saç derisi ile ilgili yaşanan sorunlarda yapılması gereken ilk şey bu sorunun sebebini araştırmaktır. Saça dokunarak veya yakından bakılarak saç sorununu anlamak her zaman doğru sonuç vermez. Doğru sonuçlar elde edebilmek için özel cihazlar ile saçı ve saç derisini, gözeneklerini ve kılcal damarları incelemek gerekir.

Saçın sağlıklı olduğu durumlarda saç belli aralıklarla dökülür ve yine uzar. Yeni uzayan saçların zayıf olması git gide saç kaybına yol açabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, saç tellerinde incelme veya seyrelme gözlemlendiğinde saç analizi yaptırmaktır. Herhangi bir müdahale yapılmayan saçlarda geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabilir. Saç sağlığı için saçın sorununa göre gerekli bakım ve incelemeler yapılmalıdır.

Saç ve <strong>Saç Derisi</strong> Analizi

Saç ve saç derisi analizi ile aşağıdaki incelemeler yapılmaktadır.

  • Saç Kaybı Durumu: Hamiton ve Ludwig skalasına göre saç kaybının hangi aşamada olduğunu göstermektedir.
  • Saç Derisi Durumu: Saç derisindeki sorunun (cildin yağlı, kuru olması veya ciltte sebore olması) tespit edilmesidir.
  • Saç Yoğunluğu: Bir santimetre karedeki saç adedinin belirlenmesidir.
  • Keratin Durumu: Saçtaki keratinin saç derisi üzerinde ne kadar sorun yarattığının belirlenmesidir. Bu aşamada deri üzerindeki kalıntının durumu belirlenir.
  • Saç Derisindeki Kılcal Damarların Durumu: Saç derisinde yer alan kılcal damarların tahrip olma durumu incelenmektedir.
  • Saç Kalınlığı: Saç telinin kalınlığı tespit edilmektedir.
  • Saç Gözeneklerinin Durumu: Saç derisindeki gözeneklerin ne kadar kapalı veya açık olduğu tespit edilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılarımızın saç protezi kullandıktan sonraki yorumları.

S.Y. 27 yaşında

Uzun yıllar kullandığım jöle, wax gibi saç şekillendiricileri yüzünden saçlarımı askerden sonra kaybettim. Daha sonra saçlarımı nasıl geri kazanabilceğimi araştırdım ve neohair saç protezi ile tanıştım. Hiç düşünmeden protez uygulaması yaptırdım çok memnunum ve çok mutluyum. Lise yıllarıma geri döndüm diyebilirim 🙂

C.K. 32 yaşında

Neohair Saç Protezi uygulama aşaması ve uygulama sonrasındaki saç bakım ürünlerinin etkisini gözlemlediğimde çok doğru bir karar vermiş olduğumu anladım. Neohair ekibine teşekkürler…

İ.P. 37 yaşında

Birçok erkekte olduğu gibi saçlarım tepeden açılmaya başladı. Bir saç ekim merkezinde saç ektirdim. Uzun süre sonuçtan memnundum. Ta ki kendi saçlarım dökülmeye devam edene kadar. Kötü bir görüntü ortaya çıktı. Çözüm önerisi ararken Neohair ile tanıştım ve saç protezi uygulattım. Şimdi sonuçtan oldukça memnunum.

M.L. 33 yaşında

Yıllardır saçımla ilgili yaşadığım sorunlara çözümler aradım. Protez saç ile tanıştığım zaman bu konudaki en iyi firmayı aramaya koyuldum. Neohair bu konuda güvenimi kazandı. Uygulamadan oldukça memnun kaldım, kesinlikle tavsiye ederim.

H. İ. 29 yaşında

Neohair çalışanları protez saç uygulamasının her anımında tecrübesi ve güvenilirliğiyle yanımda olurken hijyenik çalışma koşullarını da garantilemiş oldu. Gönül rahatlığıyla Neohair Protez Saç merkezinde uygulama yaptırabilirsiniz.

E.Ç. 28 yaşında

Babamın ve dedemin de kellik problemi olduğundan genetik olarak bu durumu taşıdığımı çok genç yaşta fark ettim. Sadece saçlarımın dökülmesinin bu kadar erken yaşta başlayıp 20’li yaşlarımın sonunda saçlarımın büyük bir kısmını kaybedeceğimi tahmin edememiştim. Genç yaşlarda bu sorunla karşılaşmam bana özgüvenimi kaybettirmişti. Piyasa, saç kaybı sorunlarına çok sayıda çözüm sunsa da, bunların çoğu güvenilir ve inandırıcı gelmiyor maalesef. Neohair Protez Saç Merkezi’yle görüşmeden önce şüpheyle yaklaşmış olsam da güleryüzlü profesyonel ekibi tüm sorularımı eksiksiz cevapladı ve sonuç vadettikleri; dahası, hayal ettiğim gibi oldu.

M.Y 27 yaşında

Üniversitede stresli eğitim hayatından dolayı saçlarımda dökülme meydana geldi.Ve bu durum beni çok rahatsız ediyordu.Yeni bir görünüme kavuşmak istiyordum.Her zaman istediğim bir saç modeli vardı. Ve Neo Hair’i buldum. Saçlarımı istediğim gibi bir görüntüye kavuşturdular. Bu işte çok başarılılar.

T. D., 37 yaşında

Saçlarımın 18 yaşındayken dökülmeye başladı ve bu dökülmeyi sonlandırmak için birçok önlem aldım. Saçlarımın dökülmesini önlemek, azaltmak, saç tellerimin gücünü arttırmak için neredeyse denemediğim yöntem kalmadı, ama yine de saçlarımın büyük bir kısmının açılmasına engel olamadım. Kaybettiğim saçlarımın geri gelmeyeceğinin farkındaydım ama Neohair Saç Protezi uygulamaları sayesinde eskisini aratmayan saçlara sahibim artık.

S. A., 51 yaşında

Kanser hastasıyım. Kemoterapi tedavisi yüzünden saçlarımın hepsi döküldü. Saçlarım tamamiyle döküldüğü için pskolojik ve duygusal problemler yaşadım.Fakat daha sonra çare olarak Neo Hair’i buldum. Uygulanan protez saç’tan sonra eskisinden bile güzel oldum ve hayata umutla bakıyorum. Gençleşmiş gibiyim ve kendimi daha güzel hissediyorum.Tüm Neo Hair ailesine teşekkür ediyorum.
Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz