02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Dökülmesi Sadece Yaşınızla İlgili Değil!

Saç Dökülmesi Sadece Yaşınızla İlgili Değil!

SYaşlılık belirtileri arasında olan saç dökülmesi, aslında saç dökülmesinin en büyük nedeni değil. Elbette, yaşın ilerlemesi durumunda saç dökülmelerinde artış olmaktadır. Ancak bu durumda, yaşlılık sonucunda vücutta eksilen mineral ve sıvılar ile ilgilidir.

Genç yaşta olan kişilerin de vücudundaki vitamin – mineral eksiklikleri direkt olarak saç dökülmesine yol açabilmektedir. Saç bakımının yanı sıra, nasıl beslendiğiniz, vitaminlerinizi hangi sıklıklarla aldığınız, ne kadar vitamin-mineral takviyesi aldığınız da önemli bir konudur.

1- Vitamin Eksikliği

Yapılan araştırmalara göre en çok saç dökülme nedeni vitamin eksikliği olarak gösteriliyor. Vücutta olan B12, D vitamini gibi vitaminlerin eksik olması direkt olarak saç dökülmesi ile sonuçlanıyor. Önüne geçilmesi için dışarıdan takviye olarak vitamin alınması sağlanabilir. Böylece saç dökülmelerinin önüne kısa sürede geçilebilir.

2- Çinko – Demir Eksikliği

Saç dökülmesinin baş düşmanları arasında çinko ve demir eksikliği de yer alıyor. Eksikliğin giderilmesi için aynı şekilde dışarıdan demir – çinko besinlerinin tüketimi yapılabilir. Bu durumda kişinin vücudunun sağlıklı olması mümkün olacak. Eksikliğin giderilmesi neden bir süre sonra saçlarınızın güçlendiğini anlayabilirsiniz. Bu tarz vitaminlerin takviyesi sayesinde saç sağlığınızla beraber vücut sağlığınızı da geri kazanmanız mümkün olacaktır.

3- Genetik Faktörler

Saç dökülmesinin nedenleri arasında mutlaka sayılması gereken genetik faktörlerdir. Çünkü kişinin saçlarının yaş faktörünün ötesinde dökülmesinde, genetik olarak saçların güçsüzlüğünün olması mümkündür. Eğer ailenizde geçmişe dönük kelleşme sorunu olduğunu görüyorsanız, genetik faktörler ile sizin de saçlarınızın dökülme riski altında olduğunu bilmelisiniz. Önüne geçmek adına düzenli bakım yaptırmak son derece önemlidir. Uzman hekim tarafından kontroller yapılmalı ve tavsiyelerine uyulmalıdır.

4- Hastalık ve Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesine neden olan çok sayıda hastalık var. Bunun için eğer saç dökülme sorunu yaşıyorsanız, bunun bir hastalığın habercisi olabileceğini bilmelisiniz. Bunun dışında kişinin saçlarının dökülmesine tedavi yöntemleri de neden olabilir. Kemoterapi sonrasında saçların dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Her şeyden önce böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız mutlaka uzman bir hekime baş vurmalı ve gerekli tetkikleri yaptırmalısınız.

Bakım ile saçlarınızda yaşanan dökülmenin önüne geçebilirsiniz. Saç bakımı ile bu durumu çözümleyebilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz