02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçkıran Hastalığı ve Tedavisi

Saçkıran Hastalığı ve Tedavisi

Saç, insanlar için hayati önem taşıyan bir organ değildir. Saçın olmaması, kişinin hayati değerlerinde bir eksilme yaratmaz. Kelliğin maddi olarak bir kaybı yoktur. Fakat manevi olarak büyük yaralar açabilir. Özellikle de kelliğin sebebi tedavisi imkansız olarak bilinen saçkıran gibi hastalıktan kaynaklanıyorsa.

Saçkıran, hemen herkesin aşina olduğu bir hastalık. Yapılan araştırmalar, bu hastalığın genetik sebeplerden oluştuğunu gösteriyor. Saç derisinde oluşabildiği gibi, kaşlarda, kirpiklerde veya vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Hastalığı oluşturan bir tür bulaşıcı mantardır. Dolayısıyla hasta kişilerin kullandıkları tarak, şapka gibi nesnelerin kullanılmaması gerekir. Mümkünse hastalık olan bölgeden de uzak durulmalıdır. Çünkü genetik sebeplerde de oluşsa, mantar bulaşıcı olduğu için kişiden kişiye temas yoluyla bulaşabilir.

Saçkıran, Neohair İstanbul, Protez saç

Saçkıran, Neohair İstanbul, Protez saç

Saçkıran tedavisi

Saçkıran, uzun yıllardır bilinen bir hastalık olduğu için uygulamada olan birkaç tedavi yöntemi var. Ne yazık ki bu tedaviler bugüne kadar kesin bir sonuç vermekten çok uzaktı. Çünkü saçkıran, tek seferlik bir hastalık değil. Kendini tekrarlayabilen, yılın belli dönemlerinde aniden nüksedebilen bir hastalık. Bu sebeple sürekli bir tedavi gerektiriyordu.

Saçkıran tedavisinde ilaç tedavisi bu sebeplerle önerilmiyor. Çünkü ilaçlar dökülen saçların yeniden çıkmasına yardımcı olsa da, tekrar dökülmesine engel olamıyor. Hastalık yeniden başladığında tekrar ilaç tedavisi gerekiyor. Bu da vücuda zarar verebiliyor.

Kullanılan bir diğer yöntem olan steroid kremler, saçkıranın etkisini azaltıyor. Saçların yeniden uzamasını sağlıyor ve dökülme oranını azaltıyor. Fakat tedavi bittikten sonra hastalık tekrar nüksedebiliyor.

Günümüzde yeni bir yöntem olarak ultraviyole ışınlar kullanılıyor. Bu ışınlar hastalık tedavisinde yeni bir çağ açacak gibi duruyor. Ultraviyole ışınlar, saçkıran hastalığını durduruyor. Aynı zamanda dökülmenin yaşandığı bölgede yeniden saç oluşumunu da sağlıyor.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz