02122962626
  Randevu

Uyurken Saçları Koruma

Uyurken Saçları Koruma

Saçlar kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Tabi durum böyle olunca da kadınlar için saç bakımı öncelikli bir sıradadır. Ancak bazı alışkanlıklar ve zorunlu davranışlar saçlarımızın yıpranmasına ve kırılmasına neden olmaktadır. Bu davranışlardan biride uyumak olabilir.

Uyumak hayatımızı devam ettirmek için her akşam yaptığımız bir aktivitedir. Peki bu uyku süresi boyunca saçlarımızı istemeden kötü şartlara maruz bırakarak onları yıpratıyoruz. Siz uyurken saçları koruma adına yardımcı olmak için birkaç ipucu derledik.

Uyurken Saçları Koruma

1. Sıkı Bağlanmış Saçlar İle Uyumaktan Kaçının

Saçları koruma için uyurken saçlarınızı genellikle yüzden uzak tutmak istenir. Bunun için de saçlarınızı topuz veya at kuyruğu yaparak yatmayı zararsız görebilirsiniz. Ancak uzun bir gece uykusunda saçların yukarıda gergin bir şekilde bağlı olması saç derinize baskı yapar. Bu da saçlarınızın gece boyunca zarar görmesine neden olabilir. Bunun yerine uyurken saçınızı korumak için gevşek saç örgüsü yapınız. Saçlarınızın örgülü olması sürtünmeden meydana gelen aşırı kırılmaları önler. Ayrıca, saçlarınızı gece boyunca örgülü olması sabah açtığınızda dalgalı saçlara sahip olursunuz.

2. Islak Saçların Kurutulması

Gece duş almak insanı dinlendirir. Uyurken saçınızı koruma konusunda yapılacak en büyük hata ıslak saçlar ile uyumak olacaktır. Saçların ıslak olması onların savunmasız olduğu bir durumdur. Bu şekilde uyumak saçlarda kırıkları arttıracaktır. Bunu önlemek için saçınızı tamamen kurutmak çok önemlidir. Ancak saçları kuruturken dikkatli olunmalıdır. Aşırı sıcak kurutmanın da saçlara hasar verdiğini unutmayalım.

3. Yastık Çarşaflarının Temizliği

Saçları koruma için uzun bir gece kirli yastıklarda yatmak saçlarınızı ve cildinizi epey kirletecektir. Çabuk kirlenen saçlar ise sürekli temizlenmek yani yıkanmak isteyecektir. Bu şekilde saçlarınızı sürekli yıkamak yerine yastık kılıflarının temiz olması sizi bütün bu dertlerden kurtaracaktır. Uyurken saçınızı korumanıza haftada bir yastık kılıfı değiştirmek önemli bir katkı sağlayacaktır.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz