02122962626
  Randevu

Saçlarınız Dökülüyorsa Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Saçlarınız Dökülüyorsa Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Protez saç ile saç ekimi işlemleri birbirinden çok farklı olan işlemlerdir. Kişilerin kendi tercihlerinin oldukça önemli olduğu bir durumdur. Eğer cerrahi bir müdahale olmadan ve kesin garantili bir işlem isteniyorsa o zaman protez saç uygulaması en doğru tercihtir. Normal saç gibi çıksın ve sonrasında bakımı ya da herhangi bir durumuyla uğraşmak istenmemesi durumunda da saç ekim işlemi en doğru seçimdir. Bu işlemler arasında seçim yaparken kişilerin normal özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü bazı kişilerin saç ekim işlemini yaptırabilme durumları söz konusu değildir.

 

Saçlarınız Dökülüyorsa Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Protez Saç İle Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Protez saç uygulamasında kullanılan saçlar başkasının saçından elde edilen ürünlerdir. Saç ekimi sırasında kullanılan saç ise kişilerin kendi saçıdır. Protez saçın belli bir ömrü vardır. Saç ekiminde elde edilen saç ise ömürlük kullanılabilen bir saçtır. Protez saç kolay bir şekilde zarar görebilir. Bu nedenle de kullanımı zahmetlidir. Saç ekiminde elde edilen saç ise kendi saçınız olmasından dolayı bakımı kolay ve zahmetsizdir. Protez saç uygulamasında saçın belli bir uzunluğa kavuşmasından sonra dökülmeler meydana gelir. Tekrardan çıkma durumu yoktur. Saç ekiminden sonra dökülen saçlar tekrardan çıkar.

 

Protez Saç Uygulaması İle Saç Ekimi Arasında Bir Fark Var Mıdır?

Protez saç uygulaması ile saç ekimi arasında farklar vardır. Farklardan birisi protez saç uygulama işleminin kısa sürede yapılabilmesi ancak uygulamanın tekrarlanması gerekir. Saç ekiminde ise işlem uzun sürer ancak tekrara gerek yoktur. Protez saç uygulamasında herhangi bir tıbbi müdahale uygulanmaz. Ancak saç ekim işlemi tıbbi müdahale ile yerine getirilir. Protez saç uygulaması belli bir zaman sonra tekrarlanmalıdır. Ancak saç ekimi tek seferlik yapılan bir işlemdir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz