02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçlarınıza İçten Gelen Bakım

Saçlarınıza İçten Gelen Bakım

Saçlarınızın güzel, bakımlı gözükmesini mi istiyorsunuz? Bunun için sadece saçlarınızı temizlemek, krem sürmek ya da maske yapmak yeterli olmayacak. Kişinin saç bakımı için mutlaka vücut sağlığına dikkat etmesi gerekir. Vücut sağlığının saç sağlığına etkisi oldukça fazladır çünkü saçta vücutta ki koşullar üzerinden beslenir. Bu iki yapı birbirleriyle doğru orantıda ilerler. Siz vücudunuz için ne kadar sağlıklı ortam sunarsanız (iyi beslenmek, düzenli su içmek, vitamin-mineral eksikliklerine karşı takviye) saçlarınızda o kadar sağlıklı olacaktır. Mutlaka vücut sağlığınız ile saç bakımınızı devam ettirmeye özen gösterin.

1- Bol Bol Su Tüketimi

Saçlarınızın güzel gözükmesi, vücut sağlığı ile doğru orantılı. Bu sebeple kişinin sağlıklı olması gerekiyor. Dilerseniz su tüketimini maksimum seviyeye çıkararak, kısa süre içinde saçınızda yaşanan farkı görebilirsiniz. Aynı zamanda bu durum cilt sağlığınıza da yansıyacaktır. Saçlarınızın sağlamlaştığını, saçlarınızın büyük ölçüde parlama özelliğine sahip olduğunu göreceksiniz.

2- Vitamin Eksikliğinin Giderilmesi

Vücut sağlığının en başında vitamin eksikliğinin giderilmesi yer alır. Bunun için mutlaka kişinin B12, D vitamini, C vitamini gibi vitaminleri alması gerekir. Kişinin vücudunda eğer vitamin eksikliği varsa, saçlarının da sağlıklı olmaması olağandır. Bunun için mutlaka saçlarınızın sağlıklı olması için vitamin eksikliğinin giderilmesine dikkat edin. Sorun yaşamayacağınız şekilde saç bakımının yapılması ile sağlıklı saçlara kavuşun.

3- Demir Eksikliği

Eğer vücudunuzda demir eksikliği varsa demir eksikliğinin saçlara etkisi yarattığı etkilerden ötürü olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalacağınızı bilmelisiniz. Demir eksikliği nedeniyle saçlarınızda dökülme ya da kopmalar olabilir. Bu sebeple mutlaka demir eksikliğini çözerek, saçlarınızın parlak ve bakımlı gözükmesini sağlamalısınız.

4- Çinko Eksikliği

Saçlarınızın kötü gözükmesine neden olacak bir diğer husus ise çinko eksikliğidir. Bu eksikliğin giderilmesi açısından mutlaka çinko tüketimini arttırın. Saçlarınızın bakımlı olması açısından vücudunuzun sağlıklı olmasına dikkat edin.
Saç bakımında sağlığın önemi ön plandadır. Bu sebeple vücut sağlığınızın iyileştirilmesi üzerine adımınızı atarak, mümkün olan en iyi bakımın gerçekleşmesini sağlayın. Saçlarınız oldukça sağlıklı olacaktır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz