02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçlarınızı Tararken Dikkatli Olun!

Saçlarınızı Tararken Dikkatli Olun!

Saç bakımına verdiğimiz önemin artması ile taramanın da önemli olduğunu anlıyoruz. Yanlış tarama teknikleri ile saçlarınızın kopmasına, kırılmasına yol açabilirsiniz. Bunun için mutlaka doğru bir teknik üzerinden tarama yapmalısınız.

Saçlarınızı doğru şekilde taramak için saçları tararken dikkat etmeniz gerekenler aşağıda verilmiştir.

1- Yumuşak Tarak – Fırça Kullanmak

Saçlarınıza zarar vermemek açısından yumuşak tarak kullanabilirsiniz. Özellikle saçları kıvırcık ya da dalgalı olan kişilerin yumuşak tarak kullanmalarının çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Aldığınız tarağın uçlarında mutlaka yumuşak bir malzeme olmalı. Bu sayede siz de saçlarınızı son derece rahat şekilde tarayabileceksiniz.

2- Sıkı Tarak Kullanmak

Saç diplerinizin en iyi şekilde taranma için sıkı tarak ta tercih edebilirsiniz. Bu tarakların kullanımı ile saç diplerinizdeki kepeklerden de kurtulma şansı elde edersiniz. Bakımın doğru şekilde yapılması için sizin bu tarakları kullanarak hiçbir şekilde saç diplerinizin zarar görmediğini tespit etmeniz gerek. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamadan, saç bakımını yapabilirsiniz.

3- Saçlar Nemliyken Taramak

Kuru saçları taramak saçlara yapılmış en kötü şeydir. Saçlarınızın kopması, kırılması bu şekilde çok daha belirgin hale gelir. Bu sebeple mutlaka saçlarımı nasıl taramalıyım sorusunun cevabı, nemliyken taramalısınız olacak. Saçlarınızı tarayacak, hem karışıklıkları çözmek hem de sağlıklı şekilde uzamasını sağlamak fırsatını elde etmiş olacaksınız.

4- Kişisel Tarak Kullanmak

Tarandığınız tarağın mutlaka kişisel olmasına dikkat edin. Başka birinin saç türüne ya da saç derisine uygun olan tarağın size uygun olması söz konusu olmayabilir. Bunun dışında kişinin derisine temas eden tarağın, aynı zamanda sizin tarafınızdan da kullanılması doğru olmayacaktır.

Saç bakımı için yukarıda verilen hususlara göre hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz