02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sağlıklı Saç Nasıl Korunur: Birkaç Temel İpuçları

Sağlıklı Saç Nasıl Korunur: Birkaç Temel İpuçları

Gün içerisinde banyoda lavaboda yerlerde gördüğünüz saçlardan sonra panik yapmayın. Çünkü gün içerisinde yaklaşık olarak 100 ila 150 saç telini kaybetmek normaldir.

 

Sağlıklı saç denilince parlak, hacimli, ipek gibi yumuşak ve çelik gibi güçlü saçlar gelir akla. Peki bu sağlıklı saçlara nasıl sahip olunur ve sağlıklı saçlar nasıl korunur. Sizler için bazı temel ipuçları derledik.

 

Banyo ve Sonrası

Sağlıklı saçlar banyo ve sonrasında nasıl korunmalı. Öncelikle saçları her gün yıkamaktan olabildiğince kaçının. Çünkü yıkadıktan sonra saçlar taranıp kurutulması gerekmektedir. Aşırı ıslak saçlar ise kırılmaya eğilimlidir. Onları kırılmaya karşı korumak gerekir. Geniş dişli bir tarak ile saçları uçlardan köklerine doğru mümkün olduğu kadar yavaş yavaş taranmalıdır.

 

Yıkanmış ve taranmış saçları daha sonra kurutmak gerekiyor. Kurutma işlemi esnasında ise saç oldukça fazla ısıya maruz kalmaktadır. Her gün yıkanan saçlarda ise bu işlem sürekli tekrarlanır bu saçın daha çabuk yıpranmasına neden olmaktadır.

 

Kırıklarınızdan Kurtulun

Saçlarınızın uzamasını engelleyen ve kötü görüntü veren bölünmüş uçlardan yani kırıklarınızdan kurtulun. Kırıklar sağlıklı saçlarınızın uzamasına engel olmaktadır. Sağlıklı saçlar için 6 ila 8 haftada bir saçlarınızın uçlarından kesilmesi gerekmektedir.

 

Şampuan Etiketleri

 

Şampuanların arkasında ki etiketler çoğunlukla okunmamaktadır. Son yıllarda şampuanlarda sülfat üzerinde oldukça fazla durulmaktadır. Sülfat sağlıklı saçlarınızın kalabilmesi için ürettiği yağlardan ayırdığı söylenmekte. Saçlarınızın zaman içerisinde kurumasını istemiyorsanız sülfat içermeyen şampuan almaya çalışmanızı öneririz.

 

Beslenme

 

Sağlıklı beslenme saç sağlığını korumak için en etkili noktadır. Sen sağlıklı olursan saçın da hem sağlıklı hem de daha iyi görünür. Vitaminleri demir, protein ve omega 3gibi sağlıklı besinler saçlarınızın büyümesi ve sağlığınız için gereklidir.

Sağlıklı saç, Sağlıklı saçları koruma, Neohair

Sağlıklı saç, Sağlıklı saçları koruma, Neohair

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz