02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sağlıklı Saçlar İçin Muhteşem İpuçları

Sağlıklı Saçlar İçin Muhteşem İpuçları

Hem biz kadınların güzelliğinin tamamlayıcısı hem de dış görünümün önemli bir parçası olan saçın yapısını; keratin, pigment, yağlar ve eser miktarda ki elementler oluşturur. Eğer saçınız parlak görünümlü, düzgün ve kolay taranıyorsa sağlıklıdır. Ancak bazı durumlarda saçlarda kırılma, matlık, sağlıksız görüntü ve dökülme şikâyetleri ortaya çıkabilir. işte sizler için hazırladığımız sağlıklı saçlar için muhteşem ipuçları.

Sağlıklı Saçlar İçin Muhteşem İpuçları

Saçlarınızı Koruyun 

Saçlarınızı rüzgâr ve yağmurdan daima korumalısınız. Soğuk ve yağmur saçlarınızın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Uzun süre soğuğa ve yağmura maruz kalan saçlar, güçsüzleşerek sağlıksız bir görünüm elde edebilir. Dolayısıyla kopma ve kırılmaların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Saçlarınızı şapka veya şemsiye yardımıyla korumak size bu konuda yardımcı olacaktır.

Islak Saçlara Dikkat 

Islak saçlar kırılmaya ve kopmaya daha elverişlidir. Saçlarınızı yıkarken saçlarınıza sert davranmamaya özen gösterin. Ayrıca duştan çıkar çıkmaz saçlarınızı taramak yerine biraz kurumasını beklerseniz bu sayede saçlarınızı tararken kırmamış olursunuz. Saçlarınızı kuruturken, çok sert ve hızlı hareketler yerine yumuşak ve yavaş hareketlerle kurutursanız saç kırılmalarının ve yıpranmalarının önüne geçebilirsiniz.

Saç Şekillendirme 

Zaman geçtikçe saçınızın sıcağa karşı direnci azalır. Fön, düzleştirici, maşa gibi işlemlerin sık uygulanması saçta kopma ve kırılmalara sebebiyet verir. Bu sıcak uygulamalar sonucunda saçınız nemini ve esnekliğini kaybeder. Bu tür işlemleri haftada 2-3 kereden fazla yapmamanız saç sağlınızı olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca ısı kullanmadan şekillendirme yöntemlerini de deneyebilirsiniz.

Doğru Saç Bakımı 

Bunun için öncelikle saç tipinizi iyi tanımalı ve saç tipinize uygun saç maskeleri kullanmalısınız. Saçların ihtiyaçları, saç türlerine göre değişir. Saç bakımınızı yanlış yaparsanız, saç sağlığınızı olumsuz etkileyebilirsiniz.

Çok Fazla Ürün Kullanmayın 

Saçınızda çok fazla ürün kullanmaktan kaçının. Elbette şampuan, saç kremi ve serum gibi kullanmanız gereken bazı ürünler var ancak şişelenmiş saç ürünlerinden olabildiğince kaçının. Bunlar yerine zeytinyağı özlü doğal ürünler kullanabilirsiniz. Ayrıca badem yağı ve Hint yağı gibi faydalı yağlarla saçlarınıza maske yapmanızda yararlı olacaktır.

Beslenme 

Saçtaki yapısal bozukluklar genelde besin eksikliği sonucunda ortaya çıkar. Eğer düzenli ve dengeli beslenmiyorsanız saçlarınız bundan etkilenebilir. Saçlarınız yeterli proteini almazsa zayıflama, dökülme ve kırılma gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz