02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapmalıyız?

<h4> SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN NELER YAPMALIYIZ? </h4>

<h5> 1 – Saçlarınızı hava koşullarına karşı koruyun </h5>
Her zaman saçlarımızı hava koşullarına karşı savunmasız bırakabiliyoruz. Güneşin saç köklerini kuruttuğunu biliyoruz fakat rüzgar ve yağmur da saçlarımızın nemsiz kalmasına sebep olur ve bu nedenle saçlar anında elektriklenmeye başlar.

 

<h5> 2 – Su sıcaklığına dikkat </h5>
Duş alacağınız suyun aşırı sıcak olması hem saç köklerinize hem de saç uçlarınıza zarar vermektedir. Ilık suyla duş aldığınızda saçlarınıza masaj yaparak yıkamanın saç kopmalarını ve kırıkları engellediğini duş alırken veya saç yıkarken unutmayın.

 

<h5> 3 – Şampuan seçerken </h5>
Şampuanınızı seçerken öncelikle ihtiyacınıza uygun içerikli ürünü tercih etmenizi gerektiğini unutmayın. Sağlıklı saçlara giden yolun yanı sıra sağlıklı içeriğe sahip ürünlerden de geçmektedir. İçeriğinde ammonium lauryl sülfat, sodium laureth sülfat, paraben ve Polyethelyne Glycol gibi maddeler bulunan şampuanları tercih etmeyiniz aksi takdir de ederseniz saçlarınızın kurumasına ve zamanla yıpranmasına neden olursunuz.

 

<h5> 4 – Fön ve saç şekillendiricileri </h5>
Fön ve saç şekillendiricileri Saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız yüksek ısıda saçlarımıza temas ettiği için kopma, kırılma ve yanmalara sebep olabilir. Yüksek ısıda çalışarak şekilllendirmeye yarayan her türlü cihazı dikkatli kullanmaya önem gösterin. Fön kullanırken saçlarınıza uzak mesafeden ısıyı dağıtın. Saç şekillendiricilerini kullanırken mutlaka önceden saçlarınızı koruyacak bakım serumu ya da bakım yağlarını kullanın.

 

<h5> 5 – Havlu kullanırken </h5>
Duştan sonra saçlarımızın nemini çekmesi için havluyla sararak geriye attığımız havlu saçlarımızın kopmasına ve elektriklenmesine yol açar. Islak saçlar genellikle her zaman daha narindir ve kırılma-kopmalar ıslak saçlarda daha çok görülmektedir. Kalın havlu değil de organik ince pamuklu saç havlularından kullanabilirsiniz. Saçlarımızı sarıp geriye atmak yerine masaj yaparak saçların nemini çekebilirsiniz.

 

<h5> 6 – Saçlarınız nemini kaybetmesin </h5>
Birçok çevre faktörüyle gün içinde saçlarımız karşı karşıya kalıyor. Sigara dumanı, kirli hava koşulları ve büyük şehirde yaşamanın verdiği türlü türlü streslerin tüm maskesi yüzümüz olduğu kadar da saçlarımızın nasıl göründüğünü çok etkiliyor. Tüm bu nedenler bir araya geldiğinde saçlarımız nemini kaybediyor ve kötü görünmeye başlıyor. Bunun için duş sonrası veya gün içerisinde saçlarınıza yoğun nem katacak yağ ve kremler kullanın. Duşta nemlendirici özelliğine sahip saç kremlerinin yanında gün içinde de uygulayabileceğiniz bakım kremlerini tercih edebilirsiniz.

<h5> 7 – Saçlarınızı hergün yıkamayın </h5>
Saçlarınızın sürekli yıkanması, şampuan kullanımı saç köklerini ve derisinin kurumasına yol açar. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için saç köklerinin vücudun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı vardır. Sürekli yıkanan saçlarda bu yağlanma ve nem dengesini sağlama süresinde sürekli dışarıdan müdahale görerek fazla suya maruz kaldığı için saçlarınız kurumaya başlamaktadır. Saçların incelmesinin de yolunu açan sürekli yıkama alışkanlığınızı geride bırakmanızı önermekteyiz. Sağlıklı saçlar için gün aşırı olacak şekilde haftanın 3 günü saçlarınızı yıkamanız yeterli olmaktadır.

 

<h5> 8 – Sirke ile canlandırın </h5>
Bu büyüklerinizden duyduğunuz ve genellikle zaman zaman kulak ardı ettiğimiz bir söylenti gibi gelse de aslında işe yarayan bir yöntem. Saçlarınıza şampuan-krem uyguladıktan sonra bir yemek kaşığı sirkeyi saç uçlarınıza uygulayın ve karıştırın. Duştan çıkmadan önce saçlarınızı yeniden suyla durulayın. Bu tüyo sayesinde kimyasal artıklardan arınan saçlarınızın parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

 

<h5> 9 – Sağlıklı beslenin </h5>
Yeşil ve kırmızıya giden tonları barındıran sebze ve yeşilliklerin yanında Omega 3 gibi sağlıklı yağlarla elde edeceğiniz zengin beslenme alışkanlığı, saçlarınızın da doğal parlıklıya ve canlılığa sahip olmasını sağlamaktadır. Ne yediğinizin sürekli dış görünüşünüzü de etkilediğini unutmayın. Sebzeler ve hem etten hem de bakliyatlardan elde edeceğiniz protein saçlarınızın içten dışa sağlıklı olmasının altın kuralıdır.

 

<h5> 10 – Bakım ürünlerini kullanırken… </h5>
Saçlarınızın bakımı için uyguladığımız saç bakım maskeleri, yağlar ve saç kürleri firmanın belirttiği zamanlamadan uzun saçlarda bekletilmemeli. Yeterinden fazla uygulamaya maruz kalan saçlar canlılığını yitirir ve kuruduğunda fazla yağlanmadan sebum dengesi bozularak yapışmaya yol açar.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz