02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sağlıklı Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Sağlıklı Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Saç sağlığı yalnızca saç bakımı ile sağlanamaz. Çünkü saçlar da vücudumuzun bir parçasıdır. Onların da kökleri canlıdır ve belirli ihtiyaçları vardır. Daha canlı görünmeleri, daha parlak durmaları ve daha sağlıklı olmaları için tüketilmesi gereken mineral ve vitaminler vardır. İşte bu vitamin ve minerallerin alınması, saçların sağlıklı yapısının korunmasını sağlar.

Saç bakımı, Saç maskesi, Protez saç İstanbul, Neohair

Saç bakımı, Saç maskesi, Protez saç İstanbul, Neohair

A Vitamini

Havuç, lifli yeşillikler, bal kabağı, kuru kayısı, kırmızı biber, ton balığı ve yer elmasında bulunur. Bu besinler antioksidan özellikleri ile saçı parlak bir yapıya kavuşturur. Saçları dış etkenlerden korur ve dökülmesine karşı etkilidir.

C Vitamini

Biber, lifli sebzeler, brokoli, çilek, turunçgiller, madanoz ve bezelyede bulunur. Saçları serbest radikallere karşı etkili biçimde korurlar. Saç derisindeki kan dolaşımını arttırır ve saçın beslenmesine katkı sağlarlar.

E Vitamini

Ispanak, ay çiçeği, avokado, kabuklu deniz ürünleri, zeytinyağı ve bal kabağında bulunur. Saç dökülmesini keser ve yeni saç üretimini sağlar. Ayrıca saçları korur.

B3 Vitamini

Ton balığı, hindi eti, kırmızı et, fıstık, mantar, bezelye ve avokadoda bulunur. Saçların zayıf ve güçsüz düşmesini önler. Saç kırıklarının önüne geçer.

B7 Vitamini

Pazı, badem, ceviz, süt, dut, yumurta ve havuçta bulunur. Saçların gelişimini sağlar. Yeni saçların üretiminde de son derece etkildir. Genel kullanımda adı biyotin olarak geçer.

B9 Vitamini

Kuru fasulye, ıspanak, kuşkonmaz, marul, avokado, mango ve portakalda bulunur. Saç dökülmesini önler. Saçların daha hızlı büyümesini sağlar ve saçlardaki pigmentleri koruyarak beyazlamasının önüne geçer. Genel kullanımda adı folik asit olarak geçer.

B12 Vitamini

Kabuklu deniz ürünleri, sakatat, soya, mısır, kırmızı et, beyaz et ve kaşar peynirinde bulunur. Kafa derisindeki saç dolaşımını arttırır. Saçların hızlı büyümesini sağlar.

Benzer içerikler için tıklayınız. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz