02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Seboreik Dermatit Nedir

Seboreik Dermatit Nedir

Seboreik dermatit, medikal bir rahatsızlıktır. Mikroskobik bir mantar türünün saç derisine veya vücudun herhangi bir noktasına yerleşip çoğalmasıyla meydana gelir. Yerleştiği bölgede kaşıntı, tahriş, kabuklanma  ve yoğun deri dökümü meydana getirir. Saç derisine yerleştiği takdirde yağlı kepek dediğimiz, oldukça sıkıntılı bir rahatsızlığı meydana getirir.

Seboreik dermatitin nedenleri arasında stres, mevsim geçişleri, yanlış kimyasal kullanımı, bazı ilaçlar ve genetik faktörler yer alır. Saç derisinde oluştuğunda, yağlı, kalıp şeklinde dökülen kepek olarak kendini gösterir. Saç derisinde kızarma, yanma ve kaşıntı oluşabilir. Ayrıca saç derisi kolayca tahriş olur. Sebum dengesini bozar. Yağlanmaya ve saç dökülmesine sebep olur.

Seboreik Dermatit, Neohair, Protez saç İstanbul

Seboreik Dermatit, Neohair, Protez saç İstanbul

Seboreik Dermatit Tedavisi

Seboreik Dermatit, saç derisinde oluştuğu zaman kalıcı kepek denen problemi oluşturur. Yağlı ve doğal yollarla engellenemeyen bu kepeğin özünde bulunan dermotolojik nedenler, dermotolojik bir tedaviyi zorunlu kılar. Bu yüzden kalıcı kepek problemiyle karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken bir dermatoloğa başvurmaktır.

Dermatolojik tedavide de bu problemin kesin bir çözümü bulunmuyor. Tedavi için kullanılan kimyasal ve dermotolojik materyaller bulunsa da bunlar, çözümü garanti etmiyor. Bu hastalığa sahip kişilerin saç bakımlarını doğru şekilde yapması ve hayat tarzlarını daha sağlıklı bir yaşam şekline doğru iyileştirmesi gerekiyor. Çünkü dermotologların hepsi, seboreik dermatit tedavisi gören hastalarına düzenli spor yapmayı, stresten uzak durmayı ve fast food tüketmemeyi öneriyor.

Seboreik dermatit ve neticesinde oluşan kalıcı kepeğin engellenmesi için özel üretilen şampuanlar da bulunuyor. Saç derisindeki soyulmanın büyük parçalar halinde değil, mikro parçalar halinde olmasını sağlayan bu ürünler de hastalığın tedavisine yardımcı oluyor. Kısaca seboreik dermatit hastalarının bir dermatoloğa başvurmaları, tedavi süresince yaşam şekillerine dikkat etmeleri ve bu hastalık için özel olarak üretilen ürünleri kullanmaları gerekiyor.

Benzer içerikler için tıklayınız. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz