02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Seyrek Saç Problemi ve Çözümü

Seyrek Saç Problemi ve Çözümü

Saçlar, hem kadınlar hem de erkekler için en önemli kozmetik ve güzellik ürünü. Doğal olarak sahip olduğumuz bu ürünler, yüz güzelliğimizin temelini oluşturan yapı taşlarından biri. Dolayısıyla saçların biçimi, duruşu, rengi, parlaklığı ve sağlığı, insanlar için büyük önem arz ediyor. Seyrek saç da kötü bir görünüme neden olabiliyor.

İnsan, saçları olmasa da sağlık bir hayat sürdürebilir. Fakat seyrek saçlara sahip olmak dahi insanların moralini bozabiliyor. Bu yüzden saç plantasyonu son yıllarda oldukça ilerledi. Ülkemizde de bu konuda açılan kliniklerde başarı yüzdesi son derece arttı. Saçların seyrekleşmesinin çözümü şimdilik bulundu gibi görünse de, en başından saçların kişiyi rahatsız edecek kadar seyrekleşmemesini sağlamak kişinin kendi elinde.

Seyrek saç, Seyrekleşmiş saçlar, Neohair İstanbul

Seyrek saç, Seyrekleşmiş saçlar, Neohair İstanbul

Seyrek Saç Bakımında Yaşam Tarzının Önemi

Saç bakımı, erkek kadın herkesin devamlı olarak yapması gereken işlemler bütünü. Bu bütün, yaşam tarzını da içeriyor. Yediğimiz yiyeceklerden stres durumumuza her şey, saç dökülmesinin hızını etkiliyor. Aslında herkesin saçı dökülüyor. Fakat bu dökülme, belli sınırlar içinde olursa doğal bir dökülme olarak adlandırılıyor. Fazlası, saçların seyrekleşmesine sebep oluyor.

Saç dökülmesi genetiğe dayanan bir problem olabileceği gibi, bakımsızlıktan da kaynaklanabiliyor. Eğer seyrek saç sorunu kökeni genetiğe dayanıyorsa, bunun çözüm de zor oluyor. Fakat bakımsızlıktan kaynaklanıyorsa, kişinin hayatında yapacağı ufak tefek değişiklikler dökülmeyi azaltabiliyor.

  • Stresten uzak durun
  • Yeterli ve dengeli beslenin. Bu saç diplerinizdeki mineral oranını dengelemenize ve saç köklerinizin sağlıklı olmasını sağlar.
  • Kullandığınız şampuan ve saç bakım ürünlerini, sahip olduğunuz saç tipine uygun ürünler arasından seçin.
  • Saçlarınızı ıslakken taramayın. Islak saçların kopması ve dökülmesi daha kolay olur.
  • Banyo sırasında saç diplerinize masaj yapın. Saç derinizdeki kan akışının hızlanması, saç köklerinizin daha fazla beslenmesine ve kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz