02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sıcak Havalarda Sıcak Suyla Duş Yapmayın!

Sıcak Havalarda Sıcak Suyla Duş Yapmayın!

Sıcak yaz aylarında buz gibi bir su içimizi ferahlatan yegâne seçenekler arasında. Sıcak yaz aylarında ise sıcak suyla duş almak pek tercih edilen bir seçenek değil. Bu durumda, saçlarınız için de avantajlı oluyor. Çünkü saçlarınızın sıcak suyla yıkanması aslında saçlarınıza zarar veriyor.

1- Saçların Kuruması

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamanız durumunda, saç diplerinde ki nemde zarar görüyor ve bu durumda kuru saçların oluşumunu destekliyor. Saçlarınızın da ki kuruma da saçlarda ki cansızlığı, mat görünümü destekliyor. Bunun için saçlarınızın kurumasının önüne geçmek adına mutlaka ılık suyla yıkayın. Su, elinize ılık başınıza ise soğuk gelebilir. En doğru saç yıkama ısısının bu olduğunu söyleyebiliriz.

2- Saç Renginin Matlaşması

İster saçlarınızın doğal rengi olsun isterseniz de özel olarak boyatmış olun; sıcak suyla yıkamak saç rengine zarar verir. Direkt olarak saçlarınızın matlaşmasına neden olacağından, saçlarınızın ılık suyla yıkanmasına dikkat edin. Saç renginizin parlak olması açısından ılık suyla yıkamanın yapılması daha doğru olacaktır.

3- Saç Diplerinin Zarar Görmesi

Saç dipleriniz sıcak sudan zarar görebilir. Sıcak suyla saç yıkamak bu sebeple zararlıdır. Saç diplerinin zarar görmesi saçının bütününe zarar vermekte ve saç kopmalarına neden olabilmektedir. Bunun için mutlaka saçlarınızı ılık suyla yıkayarak, saç diplerinin sağlıklı olmasını sağlayın. Ilık suyla yıkanan saçların diplerinin beslenmesi söz konusu olduğundan, hızlı uzama da sağlanacaktır.

4- Saçların Kopması – Dökülmesi

Saç sağlığını koruyamamanız durumunda saçlarınızın dökülmesi ya da kopması söz konusu olur. Bunun için mutlaka ılık suyun tercih edilmesi şart. Saç sağlığını korumak açısından saçları ılık suyla yıkayarak saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Saçlarınızın sağlıklı olması için yukarıda verilen önerileri dikkate alın. Saç temizliğinin nasıl yapıldığı büyük önem taşımaktadır. Saç bakımı için mutlaka temizliğin de önemli olduğunu unutmayın.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz