02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Sık Saç Yıkamak Saç Dökülmesine Yol Açabilir

Sık Saç Yıkamak Saç Dökülmesine Yol Açabilir

<h4> Sık Saç Yıkamak Saç Dökülmesine Yol Açabilir </h4>

Saçların her gün yıkanmasının derideki koruyucu tabakayı yok ederek saç dökülmesi sorununun büyümesine yol açabilir.

<h4> Saçları Sık Yıkamak Yararlı Değil! </h4>

Saçların her gün yıkanması genel kanının aksine faydalı değildir. Saç derisinde saçların kökünü koruyan ve besleyen bir tabaka bulunur. Her gün saç yıkanması bu tabakanın yok olmasına neden olarak saç kökünün açıkta kalmasına yol açmaktadır. Saç kökleri açıkta olduğu için dökülmeye daha müsait bir hal alırlar ve daha çabuk dökülürler.

<h4> Saçlar Haftada 2 – 3 Kez Yıkanmalı </h4>

Derideki koruyucu tabakanın zarar görmemesi için saçları yıkama sıklığına dikkat edilmesi gerekir. Saçlarınızı en ideal yıkama sıklığı haftada 2 – 3 kez yıkanmasıdır.

<h4> Saçlarınızı Ilık Su İle Yıkayın </h4>

Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamak derinin çabuk yağlanmasına ve saç köklerinin yeterince hava alamamasına neden olurken; saçlarınızı soğuk su ile yıkamak saçlarınızın yeterince temizlenmemesine ve saç köklerinin aşırı uyarılmasına neden olur. Saçlarınızın dökülmesini minimuma indirmek istiyorsanız saçlarınızı ılık su ile yıkamanız doğru olacaktır. Saçlarınızı yıkarken yine saç derinizin PH ile uyumlu bir şampuan ile yıkamanız saç dökülmesi sorunun önüne geçmenize yardımcı olur.

<h4> Saçlarınızı Doğal Yöntemlerle Kurutun </h4>

Saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmak yerine daha doğal havlu ile kurulama gibi yöntemler ile kurutmanız saç dökülmenizi minimuma indirecektir. Saçlarınızda uzun süre jöle gibi saç ürünleri kullanmayın. Böylece saçlarınızda ağırlık olmayacaktır.

<h4> Mevsimsel Geçişlere Dikkat! </h4>

Mevsimler geçişlerde saç dökülmesi anormal şekilde artabilir. Bu nedenle mevsimsel geçişlerde protein ağırlıklı besinler tüketerek ve demir, çinko gibi mineral alımınıza dikkat ederek saç dökülmenizi azaltabilirsiniz. Yine bu süreçte B vitamini almanız hem cildinizin hem de saçlarınızın mevsim geçişlerine daha dayanıklı olmasını sağlar.

<h4> All Colors Yöntemine Göz Atın </h4>

Protez saçınız ile birlikte uygulanmasını istediğiniz saç tasarımı ve saç rengi gibi imaj değişimleri Neo Hair’in uzman ekibi tarafından yüzünüzün anatomik yapısı gibi faktörler göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Orijinal ten renginiz ile uyumlu olacak uygun başka renk saçlara sahip olmak isteyenler için orijinal ve saç protezi ile uyumlu olacak tonlar uygulanabilmektedir. All colors ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://www.neohair.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz