02122962626
  Randevu

Tamamen Doğal Saç Gibi Duran Saç Protezi

Tamamen Doğal Saç Gibi Duran Saç Protezi

Protez saç, saçı olmayan bireyler için oldukça avantajlı bir uygulamadır. Bir yabancı gördüğü zaman saçınızın protez olduğunu asla anlamaz. Ancak protez saç taktırırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan biri de ölçülendirmedir. Ölçülendirme, saç olmayan yerleri tespit etmek ve protez saçın takılacağı bölgeyi iyi ayarlamaktır.

Tamamen Doğal Saç Gibi Duran Saç Protezi

Ölçülendirmeden Sonraki Adımlar

Protez saç taktıracak bireyin ölçülendirilmesi yapıldıktan sonra kişinin saçından örnek alınır. Protez saçın rengi, inceliği, genel hali kişinin orijinal saçına göre ayarlanır. Bazı protez saç firmalarının yapmış olduğu protez saçlarda doğal saçlardan çok farklı durmaktadır. Bunun nedeni saçın renginin, şeklinin ve inceliğinin ayarlanamamış olmasıdır.

 

Protez Saçla Gerçek Saçın Arasındaki Fark

Gerçek saça kavuşmak çok zordur ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Saçı olmayan bireyler direk protez saça yöneliyor ancak bu çokta doğru bir yöntem sayılmaz. Protez saç yaptırmadan önce iyice araştırma yaparak karar vermelisiniz.

 

Protez Saç Uygulamasının Avantajları

 Protez saç uygulaması diğer birçok yönteme göre daha pratik ve kolay bir süreçtir. Bu uygulama hem ağrısız bir şekilde gerçekleşiyor hem de çok daha kısa sürede yapılıyor. Protez saç yaptıran insanlar aynı gün içerisinde normal yaşamlarına dönerek işlerine devam edebilirler. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen protez saç uygulaması daha sonra vazgeçilebilen bir işlemdir. Yani yaptıracağınız protez saçı dilerseniz sonradan çıkarttırabilirsiniz. Bu uygulama sırasında yapılan protez saç çeşitli uygulamalar ile şekillendirilebilme özelliğindedir ve istenilen boyutlarda hazırlanabiliyor. Ancak her uygulamada olduğu gibi bu konuda da bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Kadınların çok beğenerek kullandığı protez saçlar ağrısız bir şekilde yapılıyor. Protez saçlara şekil vermek istediğiniz zaman yumuşak uçlu fırça tarak kullanmanız gerek. Aksi taktirde dikkat etmezseniz taktırmış olduğunuz protezden verim alamazsınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz