02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Trikotillomani Hastalari İçin Protez Saç Önerisi

Trikotillomani Hastalari İçin Protez Saç Önerisi

Protez saç yapımı özellikle trikotillomani hastaları için öneriliyor. Trikotillomani, ilk kez 1889 yılında, saçlarını tutamlar halinde koparan ve bir tür alopesi olarak değerlendirilen bir hastanın incelenmesi sonucu, dermatolog Hallopeau tarafından tanımlanmış ruhsal bir bozukluktur.

Günümüzde trikotillomani, belirgin şekilde saç kaybı ile sonuçlanacak kadar kişinin saçını tekrarlayan bir tarzda kopardığı, saç koparma öncesinde gerginlik duyumunun, saç koparırken haz almanın görüldüğü bir bozukluk olarak tanımlanmakta. Trikotillomani hastalarında, en sık saç koparmanın, daha seyrek olarak da kaş, kirpik, sakal-bıyık, koltukaltı ve kasık gibi bedenin çeşitli bölgelerinden kıl koparmanın görüldüğü bildirilmektedir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan hastalar, protez saç kullanarak kısa sürede gür ve sağlıklı saçlara kavuşuyor. Protez saç hakkında merak ettiklerinizin tamamı aşağıda verilmiştir. Daha detaylı bilgi için https://www.neohair.com.tr/ sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

1- Protez Saç Nasıl Yapılır?

Yapım işlemi, ilk olarak kişinin protez saçlarının oluşturulması için saç ölçüsünün alınmasıyla başlar. Saçların seyrek olan alanların tespit edilmesi, nasıl saç oluşturulması gerektiği tamamen bu ölçüm sırasında ayarlanır. Sonrasında ise saçların tamamlanması beklenir. Saçlar düzenli bir şeklide yerleştirilerek, saç seyrekliği probleminin önüne geçilir.

2- Protez Saç Nasıl Kullanılır?

Protez saçların kullanımı son derece kolaydır. Doğal bir görünüm sunduğundan, sorun yaşamadan kullanabilmeniz sağlanır. Eklendiği alanlarda saçlarınız ile aynı renkte olduğunu göreceksiniz. Bu sayede saçlarınızın protez olduğu hiçbir şekilde belli olmayacak. Gönül rahatlığıyla protez saç yaptırabilirsiniz. Protez saç nasıl kullanılır sorusuna almış olduğunuz yanıt üzerinden kullanımın son derece kolay olduğunu anlayacaksınız.

3- Protez Saç Nasıl Temizlenir?

Temizleme işleminin yapılması, saçlarınızın bakımı için son derece önemli. Bu sebeple saç temizliğinizi düzenli şekilde yapmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Düzenli bakım ile saçlarınızın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı yumuşak hareketlerle yıkamalı, iyi arıtmalı, maske yapmalı ve geniş aralıklı tarakla taranmalıdır.

4- Protez Saç Fiyatları

Protez saç fiyatlandırması kişinin saç yapısı, deri tipi gibi testlerden sonra şekillenmektedir. Uygulanacak saçın boyutu ve miktarı da diğer faktörler arasında yer almaktadır. Daha uygun bir fiyatlandırma ve bilgilendirme için sizlere tavsiyemiz, merkezimize gelerek gerekilen testler yapıldıktan sonra fiyatlandırma kısmına geçilmesidir.

5- Protez Saç Kullanım Süresi

En çok merak edilen sorular içinde de kullanım süresinin ne kadar olduğu. En az bir yıla kadar protez saçların kullanılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım sürenizin ne kadar uzun olacağı sizin saçlarınıza nasıl baktığınızla da alakalı bir durum, yukarda bahsettiğimiz 2-3. Maddelere uyduğunuz taktirde protez saçınızın kullanım süresi son derece uzun olacaktır. Bunların yanı sıra yaptırdığınız protez saçın kalitesi de son derece önemlidir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz