02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Uzak Durmanız Gereken Bir Diğer Madde: Saç Köpüğü

Uzak Durmanız Gereken Bir Diğer Madde: Saç Köpüğü

Her kozmetik ürününün saçlarınıza yararlı olacağı düşüncesinden kurtulun. Bazı ürünlerin saç kopmasına, dökülmesine yol açtığını unutmayın.

Saçlarınıza zarar veren ürünler arasında saç köpüğü geliyor. Aşağıda saç köpüğü ile saçınıza verdiğiniz zararlar detaylandırılmıştır.

1- Saçlarınızın Koparak Dökülmesi

Köpük kullanan kişiler, saçlarının uçlarından kopmaların olduğunu görecek. Özellikle doğru kullanım olmadığı sürece, uzun süreli bir kullanımın sonucunda saçlarınızın büyük ölçüde zarar gördüğünü anlayacaksınız. Deneyimlemiş olduğunuz saç dökülme sorununun aşılması için ise ilk olarak kullandığınız köpükten vazgeçmelisiniz. Saçlarınızın zarar görmemesi açısından önemlidir.

2- Saçlarınızda Seyreklerin Oluşması

Sadece uçlardan değil, diplerden de kopmalar yaşanacak. Saçlarınızın dökülmesi sebebi ile başınızda bazı alanlarda açıklıklar oluşabilir. Seyreklere neden olan bu ürünü kullanmayarak, saçlarınızda uzak durulması gereken maddeler arasında alabilirsiniz. Sorunsuz şekilde direkt olarak saçlarınızın bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

3- Saçlarınızın Temizliğinin Zorlaşması

Köpüklü saçlarda bakım oldukça önemli. Saçlarınızın sertleşmesine neden olan bu maddenin saçınızdan duru bir suyla çıkarılması gerekir. Bu ürünü kullandıktan sonra saçlarınızda 1 – 2 gün kalması dahi son derece problem olacaktır. Önlemek açısından kullanmamanın en doğrusu olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızın doğallığının bozulmaması açısından saç köpüğünden uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

4- Saçlarınızın Matlaşması 

Köpük kullanımı aynı zamanda saçlarınızın matlaşmasına da yol açar. Kullandığınızda zaman zaman saçlarınızın olduğundan çok daha sert ve mat olduğunu görürsünüz. Saçların doğallığını bozmamanız açısından, köpük kullanmaktan uzak durmanızın oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Saç şekillenmesinin köpük dışında doğal yöntemler ile yapılmasının daha az zararlı olacağını söyleyebiliriz.

Sağlıklı saçlar için bakım adı altında verilen önerileri dikkate alarak, saçlarınızın köpükten gördüğü zararın önüne geçilmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın bakımını dikkatli şekilde yapmaya çalışın.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz