02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Uzun Saç Bakımı

Uzun Saç Bakımı

Uzun saçlar çekici ve güzelliğin bir sembolüdür.  Yıkamasından bakımına şekillendirilmesinden korunmasına her türlü uygulaması zor olan uzun saç bakımı için hayat kurtarıcı bazı ipuçları derledik. Bu ipuçlarıyla saçlarınız havalı, güzel ve sağlıklı olacaklardır.

uzun saç bakımı, saç bakımı, Protez saç İstanbul, Neohair İstanbul

uzun saç bakımı, saç bakımı, Protez saç İstanbul, Neohair İstanbul

Doğru Saç Fırçası

Uzun saçlara sahip kişiler için hayvan kılından üretilmiş fırça seçimi çok önemlidir. Doğal üretilmiş bu fırçalar uzun saç bakımında saçları yıpratmadan kırmadan taramaktadır. Saçlara ekstra ipeksi ve pürüzsüz bir hale getirir. Tarama işlemine saçlarınızın uçlarından başlayıp yukarıya doğru devam ediniz. Saçlarınız ıslak olduğu zamanlarda sadece geniş dişli tarakları kullanmaya özen gösteriniz.

Haftada İki Kez Nemlendirici Uygulamalarında Bulunmak

Saçlarınızı şekillendirmek için ısı uygulamaları saçlarınızın neminin kaybolmasına neden olmaktadır. Uzun saç bakımı için saçların derinlemesine nemlendirilmesi ile kaybolan nemi saçlarınız geri kazanacaklardır. İyi bir nemlendirme işlemi için uygulayacağınız yağı hafif ısıtınız ve saçınıza uygulayın. İyi emilimini sağlamak için de bir havlu ile sarabilirsiniz. Yaklaşık beş on dakika bu uygulama yeterli olacaktır. Daha sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Isı Koruyucusu Kullanımı

Isı koruyucusu saç ile saç maşası arasında etkili bir bariyer rolü oynamaktadır. Böylece saçınızın ısı uygulaması ile yıpranmasının önüne geçerek uzun saç bakımında etkin bir görev almaktadır.

Saç Bantları

Saçlarınızı kökünden çekmeyen esnek saç bantları kullanmaya özen gösteriniz. Aşırı gergin saç bantları saçlarınızı yoğun bir etki uygular. Bu etki sonucu saç kayıpları ya da baş ağrıları oluşur.

Saç Kurutma Havlu seçimi

Uzun saçların kurutulmasında önce aşırı nemden kurtulmak için keten gibi yumuşak bir kumaş kullanın. Aşırı ıslaklık giderildikten sonra saçların uzaktan ısıl uygulamalar ile kurutulmalıdır. Uzun saç bakımında pamuklu havlu ile kurutma işlemi yıpranmaya neden olmaktadır.

Benzer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz