02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Uzun Saçlar İçin Güçlendirici Saç Maskesi

Uzun Saçlar İçin Güçlendirici Saç Maskesi

Uzun saçlar kişiye, sürekli bakımlı olmak şartıyla harika bir görünüm kazandırır. Tarz yaratma konusunda esneklik sağlar. Her ortama uyum sağlamasına ve dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olur. Fakat bu saçları bakımlı tutmak her zaman kolay değildir. Uzun saçlar gerçekten büyük emek ister. Aksi takdirde güçsüzleşir ve cansız görünür. Fakat bunun önüne geçmek için doğal malzemelerden hazırlanan saç maskesi faydalanılabilir. Saçlarınızı güçlendirmek için aşağıdaki doğal maskelerden faydalanabilirsiniz.

Saç maskesi, Saç maskeleri, Neohair İstanbul

Saç maskesi, Saç maskeleri, Neohair İstanbul

Avokado Saç Maskesi

  • 1 adet avokado
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yumurta
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı az yağlı yoğurt

Avokadoyu ortadan iki kesin ve için bir kaşık ile çıkarın. Yumurta yağ ve balı karıştırarak homojen bir karışım elde edin (mikserden yardım alabilirsiniz). Bu karışıma yoğurdu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak avokado içini de ekleyin ve kremsi bir kıvama kavuşuncaya kadar karıştırın. Oluşan karışımı nemli saçlarınıza dipten uca doğru uygulayın. Saçlarınızı bir bone ile kapatıp 1 saat kadar bekleyin. Daha sonra şampuanla yıkayın ve durulayın. Bu maske, haftada bir kez uygulandığı takdirde uzun saçları canlandırır ve dolgunlaştırır.

Yeşil Çay Saç Maskesi

  • 4 yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay
  • 1 yumurta sarısı

Yumurta sarısını iyici çırpın. Daha sonra üzerine taze demlenmiş yeşil çayı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Saçlarınıza dipten uca doğru uygulayın. Uygulamanın ardından kafanıza bir bone takarak 1 saat kadar bekleyin. Daha sonra şampuanlayıp ılık su ile durulayın. Özellikle kopma sorunlarına karşı son derece etkili olan bu maske, saçlarınızı çok güçlü bir duruma getirecek. Haftada iki kez uygulandığı takdirde dökülme sorununu da ortadan kaldıracaktır.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz