02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yağlı Saçlar için Çözümler

Yağlı Saçlar için Çözümler

Saçlarınızın sağlıklı ve güçlü olmaları için saçtaki doğal yağların varlığı çok önemlidir. Ancak aşırı aktif bezler ile sinir bozucu durumlar yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu durumla başa çıkılması o kadarda zor değildir. İşte yağlı saçların nasıl önleneceğine dair ipuçları.

 

Yağlı saçlar, Yağlı saçlar için çözümler

Yağlı saçlar, Yağlı saçlar için çözümler

1. Yağlı Saçlar İçin Yıkama Döngüsünü Belirleme

Saçlarının yağlı olduğunu hissettiğinizde hemen onları yıkayıp temizlemeye çalışırız. Ancak saçların çok sık yıkanması saçlarınızın daha fazla yağ üretmesine neden olur, çünkü kaybedilen yağı telafi etmeye çalışır. Sürekli yıkanan saçlar için yağ bezlerinin normal çalışma düzeni değişir saçların yetersiz yağ da olması üzerine daha aktif salgılamaya başlar. Yağlı saçlar ile başa çıkmak için öncelikle yıkama döngüsünü haftada 2 veya en fazla 3 ile sınırlandırarak yıkamayı deneyin.

2. Ellerinizi Saçınızdan Uzak Tutun

Elleriniz gün boyunca sürekli olarak bir şeylere temas ediyor. Ellerimizi ne kadar yıkasak ya da dezenfekte etmiş olsak bile onları saçınıza her sürmemizde saçımıza bir o kadar mikrop ve yağları aktarırız. Bunun yanında saçlarınızı sürekli taramak ya da fırçalamak yağlı saç oluşma sebebidir.

3. Kuru Şampuan ve Alternatifler

Yağlı saçlardan kurtulmak için kuru şampuan önerilen bir üründür. Kuru şampuan saçınızı yıkamadan saçlarınızdaki yağı emmektedir ve yeni yıkanmış saç görüntüsü verir. Haftada 2-3 uygulama normal kabul edilebilir. Kuru şampuan yok ise ona alternatif olarak bebek pudrası kullanılabilir. Pudra da kuru şampuan etkisi gösterir. Yağlı saçların köklere uygulayın fazla yağı emer ve saçlara hacim katar.

4. Gıda, Yiyecek, Yiyecek

Tüketilen gıdalar yağlı saçlar üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmaktadır. Vücuda alınan karbonhidratlar ve işlenmiş gıdalar, yağ bezlerimizin ürettiği yağ miktarını artırabilir. Bu nedenle kızartmalar, aşırı şekerler ve rafine karbonhidratlardan uzak durmanızı öneririz.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz