02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Neo Hair Kullanıcı Yorumları – 3

Neo Hair Kullanıcı Yorumları – 3

Neo Hair Kullanıcı Yorumları - 3

Yaptırdığınız protez saçınız gerçek saçtan üretiliyorsa, doğal saçtan görünüm olarak hiçbir farkı olmayacağını size garanti edebilirim. Yaklaşık 7 yıldır protez saç kullanan ve zamanında farklı farkı protez saçlar denemiş biri olarak şunu belirtmeliyim ki, gerçek saçtan üretilen protez saç diğer yapay olarak üretilenlerden hem çok daha kaliteli hem de doğal görünümlü oluyor. Nasıl kendi saçınızla denizde yüzebiliyor veya spor yapabiliyorsanız, protez saçınızla da dilediğiniz aktiviteyi yapıyor olmanız lazım, aksi takdirde protez saçınız sizi ve hayatınızı fazlasıyla kısıtlar. Tabi kaliteli ve gerçek saçtan yapılmış bir protez saçın da düzenli bakım gerektirdiğini söylemeliyim. Çünkü iyi bakım yapılmayan protez saçlar zamanla kopabilir, çabuk yıpranabilir ve dökülebiliyor. Dökülmeyi önlemek veya geciktirmek sizin elinizde olan bir şey ve düzenli bakım yaparsanız da kesinlikle çok kolay oluyor. Bu konuda daha önceden deneyimlediğim bazı noktaları sizinle paylaşmak istiyorum;

<h4> Çok Mememnun Kaldım</h4>

Protez saçınızın gerçek saçlardan bir farkı olmasın, tıpkı gerçek saçlar gibi daha bakımlı görünmesini ve doğal parlaklığını yitirmemesini istiyorsanız onları her gün nemlendirip ve yıpratmadan taramanızı öneririm. Bunun için geniş aralıkları olan ve sivri uçları olmayan taraklar tercih etmelisiniz. Geniş aralıklı taraklar aynı anda daha fazla bölgeye temas ettiğinden, belirli bir noktaya baskı uygulamamış olursunuz. Aynı zamanda geniş aralıklı taraklar dar olanlara kıyasla saçınıza dolanmaz, saçınızı koparmaz ve yıpratmaz. Yumuşak uçlu taraklar ise saç diplerinize masaj yapar, saç derinize zarar vermez. Saçlarınızı tararken de dipten uca doğru taramalısınız. Ayrıca saçınızı tamamen ıslak veya tamamen kuru olduğunda tararsanız daha az zarar görecektir.

Protez saçınızı yıkarken çok sıcak su kullanmamanızı öneririm. Bunun yanında saç derinizi de tırnaklarınızla kesinlikle kaşımayın. Bunu yaparsanız protez saçınız zamanla zarar görecektir. Ayrıca saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutmanızı tavsiye ederim, çünkü ıslak saçla gezmek bir süre sonra saçlarınızın dolaşmasına ve sert olmasına neden oluyor.
Siz de benim gibi yüzmeyi sevenlerdenseniz deniz veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı çok bekletmeden şampuanlayıp saç kremi uygulayarak iyice durulamalısınız. Saç kremi saçlarınızı yumuşatır ve kolay taranmasını sağlar, ancak mümkünse alkol bazlı saç ürünlerinden uzak durun. Saç kremini ise saç diplerine sürmeyin, sadece saç uçlarınıza uygulayın. Aslına bakılırsa protez saçın bakımı da tıpkı gerçek saçın bakımı gibi kolay. Protez saçımın bakımında zamanla deneyimleyerek fark ettiğim bu noktalar ile protez saçın daha bakımlı ve parlak görüneceğini bizzat gördüm. Siz de protez saç kullananlardan veya kullanmaya karar verenlerdenseniz bu noktalara dikkat ettiğinizde saçınızın çok daha uzun ömürlü ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz