02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yanlış Saç Ekiminin Zararları

Yanlış Saç Ekiminin Zararları

<h4> Yanlış Saç Ekiminin Zararları </h4>

Saç ekimi operasyonları sonucu yapılan yanlışlar başarısız saç ekimi operasyonları nedeniyle saçların zarar görmekte ve doğallığını kaybetmektedir.

<h4> Saç Ekimi Operasyonlarını Deneyimli Kişiler Gerçekleştirmeli </h4>

Saç ekimi sektöründe gerçekleştirilen hataların boyutlarına değinen Acıkök, saç ekimi sonucu oluşan olumsuzlukların çözümünün çoğu zaman olmadığını belirtti. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarının ekilen saçların doğal bir görünüme sahip olamadığına değindi. Saç ekiminin mutlaka plastik cerrah gözetiminde yapılması gerektiği ve işlemin gerçekleştirileceği merkezin saç ekimi için yeterli donanıma sahip olmasının önemini vurguladı.

<h4> Yanlış Saç Ekiminin Telafisi Yok </h4>

Saç ekimi operasyonları yapılırken ense bölgesinden alınan saç köklerinin zedelenmemesi ve saç köklerinin ensenin iki tarafından orantılı bir şekilde alınması gerekmektedir. Ense bölgesinde yeterli saç kökü varsa düşük bir ihtimalle belli düzeltmeler yapılabilir ancak genel olarak hatalı seçimler sonucu saçlar doğal görünümünü kaybetmektedir ve geri dönüş imkansız olmaktadır.

Bu işlemler deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmediğinde saç kökleri alınan bölgelerde saç açıklıkları ve zedelenen saç kökleri sonucunda saç çıkmadığı ve alınan saç köklerinin doğru açı ile ekilmediği takdirde doğal saç görünümünde olmayan saçlar oluşturmaktadır.

<h4> Kalıcı İzlere Yol Açıyor </h4>

Saç ekiminde kullanılan araçlar ve yöntemler çok önemli. Ense bölgesinden alınan saç kökleri alınırken eğer kalın pançlar kullanılmışsa bu ekilen saçların kanallarının geniş olmasına ve ensede kalıcı noktalar oluşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle ticari kaygıdan uzak ve işi iyi yapan merkezler tercih edilmeli. Saç ekimi sadece estetik bir işlem olmadığının aynı zamanda çok ciddi bir sağlık konusu olduğunun farkında olunmalı ve doğallık ilk kriteriniz olmalı.

<h4> Hair Spa İşlemi </h4>

Saç köklerinin daha dayanıklı olması, gür saçların çıkması ve mevcut saçın korumaya alınarak güçlendirilmesini sağlayan hair spa tedavi yöntemi ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Neo Hair merkezde yapılan en uygun yöntemler ile saçların güçlenmesi için fototerapi uygulanmaktadır. Ve gerçekleştirilen sonuçların analizi yapılmaktadır. Neo Hair’in hair spa tedavi yöntemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://www.neohair.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz