02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yıpranmış Saçlarınız İçin Öneriler

Yıpranmış Saçlarınız İçin Öneriler

Saçlarınız mı yıprandı? Saçlarınız için sunulan öneriler üzerinden direkt olarak bakımlı saçlarınız olmasını sağlayabilirsiniz.

Yıpranmış saçlar için öneriler aşağıda verilmiştir…

1- Bol Su Tüketin

Vücut sağlığı, saç sağlığınızı direkt olarak etkiler. Bu sebeple mutlaka vücut sağlığınız ile birlikte gelecek olan saç sağlığı için su tüketimini ihmal etmeyin. Cilt kuruluğu, sağ kuruluğu önlenmesi açısından en büyük öneri, kişinin düzenli olarak su tüketimine dikkat etmesi olacak.

2- Vitamin Alın

Saçlarınızın parlak olması, bakımlı olması aldığınız vitaminler ile de alakalıdır. Vitamin almayı ihmal etmediğiniz sürece, vücut sağlığınızın saçlarınıza da yansıyacak olduğunu göreceksiniz. B12  vitamin, C vitamini, D vitamini ihmal edilmemesi gereken vitaminler arasında. Mutlaka bu vitaminleri alarak, saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayın.

3- Özel Şampuanları Kullanın

Kuru saçların parlaması için özel olarak üretilen şampuanlar olacak. Kuru saç bakımı için kullanmanız gereken şampuanlar çok sayıda. Direkt olarak şampuan alarak, bu şampuanlar ile saç bakımınızı en iyi şeklide yapabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığına kavuşması açısından, bu şampuanlar ile yıkamanın dışında, iyi bir durulama gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

4- Saç Bakım Maskeleri Uygulayın

Saçlarınızın nemlenmesi açısından, saç köklerinizin güçlenmesi için maske yapabilirsiniz. Kuru saçlar için özel olan saç maskeleri ile saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu saç tipi kırılmaya çok müsait olduğundan, kırılmanın önleyicisi olan maskeleri tercih edebilirsiniz.

5- Daha Az Saç Şekillendirici Kullanın

Şekillendiriciler kuru saçların düşmanıdır. Bunun için saç düzleştirme, maşa yapma gibi işlemleri en aza indirmeye çalışının. Saç bakımının düzenli olarak yapılması ve saça yapılan müdahalelerin azalması kuru saçların bakımı için yeterli olur. Sunulan önerileri dikkate alarak, saç bakımınızı düzenli şekilde yapabilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz