02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Evde Saç Bakımı; Yumurta Beyazının Faydaları

Evde Saç Bakımı; Yumurta Beyazının Faydaları

Saç bakımı için kullanılan doğal malzemeler arasında yumurta bulunuyor. Yumurtanın beyazının saç diplerine olan faydası sayesinde, farklı kürler içinde mutlaka yerini aldığını söyleyebiliriz.

Yumurta beyazı ile saç bakımı adı altında verilen saç bakım tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

1- Yumurta Beyazı ve Zeytinyağı

Yumurtanın beyazının kullanılarak fayda sağlayabilecek olduğu saç bakım kürleri arasında, zeytinyağı karışımı bulunuyor. Yarım çay bardağı zeytinyağı ile yumurtanın beyazını karıştırarak saç diplerinize sürebilirsiniz. Tamamına yedirdikten sonra direkt olarak 45 dakika kadar bekleyin. Yıkadığınızda saçlarınızın yumuşak olduğunu göreceksiniz.

2- Yumurta Beyazı ve Bademyağı

Saç bakım ürünleri arasında bulunan badem yağını da yumurtanın beyazı ile karıştırabilirsiniz. Saçlarınızın beslenmesi açısından son derece önemli bir karışımdır. Bademyağı sayesinde, saç diplerinizin güçlendiğini ve saçlarınızın olduğundan çok daha parlak gözüktüğünü göreceksiniz. Çay bardağının yarısı kadar badem yağını yumurtanın beyazı ile karıştırarak saçınıza sürebilirsiniz.

3- Yumurta ve Beyazı ve Limon Suyu

Güçlü saçlara kavuşmanın yolu içinde sayabileceğimiz bir karışım daha bulunuyor. Bu karışım yumurtanın beyazı ile limon suyunun birleşiminden oluşuyor. C vitaminin direkt olarak saçlara ulaştırılması açısından önemli bir karışım olduğunu bilmelisiniz. Saçlarınızda bu karışımı 30 dakika tutmanız yeterli olur.

4- Duş Sırasında Yumurta Beyazı ile Bakım

Dilerseniz saç bakımınızı yapmak için kullanacağınız yumurtanın beyazını, duş sırasında ıslak saça da uygulayabilirsiniz. Bunun için bir ya da iki tane yumurta beyazı yeterli olacaktır. Direkt olarak saçlarınıza yedirip masaj yapabilirsiniz. Saçlarınıza yapmış olduğunuz masaj sayesinde, yumurta beyazının çok daha derinlere inmesini sağlayacaksınız.

Sürmüş olduğunuz yumurta beyazı ile saç bakımı son derece nitelikli şeklide yapılacaktır. Saçlarınızın gür ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz