02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin Maske

Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin Maske

Bir tarza sahip olmak, kişinin kendine has bir saç kesimine sahip olması demek. Yüz tipine ve saç boyutuna en uygun saç kesimi, kişinin tarzını oluşturur. Fakat bu tarzın kişiye güzellik katması ancak saçların parlaklığı ve yumuşaklığı ile ölçülebilir.

Kadınlar, saçlarının parlak, yumuşak ve hacimli görünmesi için birçok kimyasal kullanıyor. Kuaförlerde profesyoneller tarafından uygulanmazsa, bu kimyasallar saçlara yarardan çok zarar getiriyor. Fakat saçların parlak ve yumuşak olması için kimyasal içermeyen yöntemler var. Ev imkanları ile hazırlanabilen maskeler, saçların parlak ve yumuşak olmasını sağlayabiliyor.

Saç maskeleri, Saç maskesi İstanbul, Neohair İstanbul

Saç maskeleri, Saç maskesi İstanbul, Neohair İstanbul

Parlak saçlar için maske

  • 1 yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • Yarım limon suyu
  • 2 yemek kaşığı zeytin yağı

Yumurtanın beyazı ve sarısı birbirinden ayrılır. Sarısı bir kaseye alınır ve çırpılır. 1 su bardağı süt ve 2 yemek kaşığı zeytin yağı yumurtaya eklenerek çırpılmaya devam edilir. Ardından yarım limon suyu da eklenir ve karışım homojen bir hale getirilir. Oluşturulan karışım saç diplerine masaj yapılarak yedirilir ve saç uçlarına kadar sürülür. 15 dakika beklenir ve soğuk suyla durulanır. Ardından şampuanlanır.

Bu saç maskeleri saçların parlaklığını arttırmanın yanında hızlı büyümesini de sağlar. Ayrıca kepek ve kırılma gibi problemlere de çözüm olur.

Yumuşak saçlar için maske

  • 2 yemek kaşığı bal
  • Yarım su bardağı zeytin yağı

2 yemek kaşığı bal ile yarım su bardağı zeytin yağı iyice karıştırılır. Karışım, saç diplerine çok fazla sürülmeden saçlara ucuna kadar yedirilir. Ardından bir sıcak havlu ile sarılarak 30 dakika kadar bekletilir. Sıcak su ile durulandıktan sonra saçlar yumuşak bir hale gelecektir. Düzenli olarak haftada 1 uygulanırsa kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Benzer içerik için tıklayınız. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz