02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

İnsanların çoğu yüz şeklini belirlemeye çalışırken kabaca yuvarlak olarak belirtmektedir. Ancak yüz şekliniz oval veya uzun da olabilir.  Yüz şekline göre saç modelleri belirlemek için öncelikle yüz şeklinizi belirlemeliyiz.

Yüz şeklinizi belirlemenin en kolay yolu, saçınızı geriye tarayın. Bir kalem yardımı işe aynaya bakarak yüzünüzün taslağını çıkarınız. Çıkardığınız taslak yaklaşık olarak oval, kare, yuvarlak, kalp ya da dikdörtgenlerden herhangi biridir.

Saç modelleri, Saç modeli, Neohair, Protez saç İstanbul

Saç modelleri, Saç modeli, Neohair, Protez saç İstanbul

Oval Yüzler için Saç Modelleri

Yüz hatlarınızın uzunluğu genişliğinden biraz fazla ve çene ile saç çizgisi yuvarlak olan bu yüz şekline oval diyebiliriz. Bu yüz şekli genellikle dengeli ve eşit oranda olduğu için saç modeli için çok yönlü olarak kabul edilir. Bu yüz şekline göre saç modellerinde saçlarınızı yüzünüzden uzak tutan ve en iyi özelliklerinizi sergileyen stilleri içerir.

Kalp Şekilli Yüzler için En İyi Saç Modelleri

Kalp şeklindeki yüz genel olarak dar bir çene ve kalp şeklinde saç çizgilerine sahiptir. Alnınız ise genellikle göze çarpan bir özelliktedir. Kalp şekline göre saç modeli seçerken, yüz şeklinizi vurgulamayı veya yüzünüzün alt yarısının daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kare Yüzler için Saç Modelleri

Kare şeklinde yüzlerde alın, elmacık kemikleri ve çene çizgileri hemen hemen eşittir. Kare şekline göre saç modeli seçerken, yüzünüzün karesini vurgulamayı veya güçlü çene çizginizi yumuşatmayı seçebilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak şekilli yüzlerde alın ya da çene belirgin bir köşe yoktur. Yüz genişlik ve uzunluk bakımından hemen hemen aynıdır. Yuvarlak yüz şekline göre saç modeli belirlerken öncelikle hedefiniz yüzün biraz daha uzun göstermek. Bunu yapmanın en basit yöntemi yüzünüzün bir tarafında havalı bir parça saç bırakmaktır. Bu, yüzünüzün genişliğini görsel olarak azaltacak ve yüzün daha dar olduğunu düşünmek için göze çarpacaktır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz