02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Zeytinyağı Sabunu Faydalı Mı

Zeytinyağı Sabunu Faydalı Mı

Zeytinyağı, vücudun her organı için son derece faydalı bir yağ. Sindirim sistemi ve dolaşım sistemi için ne kadar faydalı olduğunu herkes biliyor. Saçlara olan faydası da uzun zamandır biliniyor. Zeytinyağı direkt olarak saça sürülüyor ve saçların kuvvetlenmesine, canlanmasına yardımcı oluyor.

Fakat bununla da yetinilmiyor. Sabun sektörünün tamamen değişerek, faydalı bitkilerden sabun yapma furyasına hepimiz aşinayız. Zeytinyağı da en fazla sabunu yapılan materyaller arasında bulunuyor. Hatta Ege Bölgesi’nde insanlar şampuan yerine tamamen zeytinyağı sabununu kullanıyorlar. Bunun vücuda birçok faydası bulunuyor. Saçlara da faydalı olmasına rağmen, bazı kişiler zeytinyağı sabunu kullandıktan sonra durumlarından şikayetçi olabiliyor.

Zeytinyağı Sabunu, Zeytinyağı Sabunun Faydaları, Neohair İstanbul

Zeytinyağı Sabunu, Zeytinyağı Sabunun Faydaları, Neohair İstanbul

Zeytinyağı sabunu faydaları

Zeytinyağı sabununun genel olarak saçları yumuşatır ve taramayı kolaylaştırır. Parlaklığını arttırır, ve hacim katar. Saçların daha kolay şekillenmesini sağlar. Böylece rahatlıkla iri bukleler meydana getirilebilir. Saçları besler. Saçların daha hızlı uzamasına yardım eder. Dökülmeyi önler. Hatta bazı kullanıcılara göre saç olmayan noktalarda saç çıkmasını sağlar. Kepeği ve elektriklenmeyi önler. Kısaca genel saç problemlerinin pek çoğuna derman olabilir.

Zeytinyağı sabunu zararları

Tüm bu faydalarına rağmen, bazen insanlar zeytinyağı sabunu kullandıktan sonra şikayetçi olabiliyor. Bunun sebebi de çoğu zaman saç tipini bilmemek ve sabunu doğru şekilde kullanmamak oluyor. Zeytinyağı sabunundan memnun kalmayan kullanıcıların genel şikayetleri şu şekilde oluyor.

  • Saçların hiç yıkanmamış gibi yağlı kalmış olması
  • Saçların sprey sıkılmış veya jöle sürülmüş gibi görünmesi
  • Defneli zeytinyağı sabununun kullanımından sonra saçların sertleşmesi
  • Saçın zeytinyağı sabununa kısa sürede alışması ve etkisinin kaybolması
  • Sabun değiştirilmezse bir süre sonra kepek problemi yaratması
  • Saçlar yıkandıktan sonra taramanın zorlaşması
  • Sabunun belli bir miktarın üzerinde kullanıldığında saçları kalıp gibi sert bir hale getirmesi.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz